Trwa ładowanie...
d307j17

MSZ: wiceminister Winid o 15-leciu polskiego członkostwa w NATO (komunikat)

...

d307j17
d307j17

11.03. Warszawa - MSZ informuje:

O znaczeniu aktualnych działań Sojuszu Północnoatlantyckiego w związku z kryzysem, jaki ma miejsce na Krymie mówił podsekretarz stanu Bogusław Winid podczas konferencji "15 lat Polski w NATO". Debata miała miejsce 11 marca w Senacie RP.

- Sprawa Ukrainy jest dla NATO poważnym testem sojuszniczej solidarności oraz determinacji w obronie wspólnie wyznawanych wartości. Dotychczasowe działania oraz postawa sojuszników świadczą o jedności i determinacji państw członkowskich w obliczu rosyjskiej agresji zbrojnej na terytorium Ukrainy - powiedział wiceminister Winid.

W swoim wystąpieniu "Znaczenie i konsekwencje polskiej akcesji do NATO. Budowanie polskiego bezpieczeństwa w procesie integracji euroatlantyckiej: Independence 1999, Newport 2014" wiceszef polskiej dyplomacji zaznaczył, że zarówno cała historia Sojuszu, jak i jej rozdziały zapisywane na bieżąco dowodzą, że 15 lat temu Polska dokonała właściwego wyboru.

d307j17

Celem konferencji było podkreślenie znaczenia 15-lecia obecności Polski w Sojuszu. W debacie uczestniczyli przedstawiciele instytucji państwowych i organizacji pozarządowych, które brały udział w procesie dochodzenia Polski do członkostwa, jak również koordynujące obecność w NATO. Dyskusja toczyła się wokół dwóch podstawowych zagadnień: znaczenia i konsekwencji polskiej akcesji do NATO oraz doświadczeń członkowskich, a także przyszłości NATO i transatlantyckiej architektury bezpieczeństwa.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d307j17
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d307j17