Trwa ładowanie...
d26f2ob

MSZ: wizyta ministra spraw zagranicznych Maroka (komunikat)

...

Share
d26f2ob

22.11. Warszawa - MSZ informuje:

Stan dwustronnych stosunków polsko-marokańskich oraz perspektywy ich rozwoju były tematami spotkania ministra Radosława Sikorskiego z ministrem spraw zagranicznych i współpracy Królestwa Maroka Saadeddinem El Othmanim, który gości z wizytą w Polsce.

W trakcie rozmów minister Radosław Sikorski nawiązał do swej wizyty w Maroku w 2009 r. z okazji 50. rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych. Wskazał także na ponad 200-letnią tradycję dwustronnych relacji kulturalno-naukowych, akcentując potrzebę wykorzystania istniejącego w tej dziedzinie potencjału. Jedną z płaszczyzn może być Eurośródziemnomorska Fundacja Dialogu Kultur im. Anny Lindh.

d26f2ob

Obaj ministrowie zauważyli, że Maroko znajduje się w czołówce arabskich partnerów gospodarczych Polski. Intensyfikacja współpracy ekonomicznej jest możliwa m. in. dzięki wykorzystywaniu instrumentów istniejących w relacjach Maroka z Unią Europejską. Minister El Othmani interesował się polskimi doświadczeniami okresu demokratycznej transformacji z uwagi na wprowadzane właśnie w Maroku reformy.

Podczas spotkania ministrowie poruszyli także tematy związane z regionem Afryki Północnej, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń Arabskiej Wiosny i ich konsekwencji dla sytuacji w krajach Maghrebu i Egipcie.

Szef marokańskiej dyplomacji, który przyjechał do Polski na zaproszenie ministra Radosława Sikorskiego, w trakcie pobytu w naszym kraju zostanie także przyjęty przez wicemarszałka Sejmu RP Cezarego Grabarczyka i spotka się z przedstawicielami Polsko-Marokańskiej Parlamentarnej Grupy Przyjaźni.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d26f2ob

Podziel się opinią

Share
d26f2ob
d26f2ob