Trwa ładowanie...
d4cge8s

MSZ: wizyta podsekretarz stanu Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz w Armenii (komunikat)

...

d4cge8s
d4cge8s

09.04. Warszawa - MSZ informuje:

Stan i perspektywy stosunków polsko-armeńskich, negocjacje o stowarzyszeniu Armenii z Unią Europejską oraz problemy bezpieczeństwa w regionie Kaukazu - były głównymi tematami rozmów podsekretarz stanu w MSZ Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz z wiceministrem spraw zagranicznych Armenii Zohrabem Mnacakanjanem, które miały miejsce 8 kwietnia w Erywaniu. Pełczyńska-Nałęcz spotkała się także z szefem armeńskiej dyplomacji Edwardem Nalbandianem.

Podczas rozmów w MSZ Armenii z satysfakcją stwierdzono pozytywną dynamikę w relacjach polsko-armeńskich i potwierdzono kalendarz dwustronnego dialogu w 2013 r. Wiceminister Pełczyńska-Nałęcz pogratulowała stronie armeńskiej postępu w negocjacjach z UE o zawarciu Umowy Stowarzyszeniowej UE-Armenia, wyrażając nadzieję na parafowanie Umowy przed III szczytem Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Pełczyńska-Nałęcz zapewniła o poparciu Polski dla procesu reform i modernizacji Armenii i dla pokojowego rozwiązania istniejących w regionie problemów.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

d4cge8s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cge8s