Trwa ładowanie...
d3dhi80

MSZ ws. konferencji na rzecz Afganistanu (komunikat)

...

d3dhi80
d3dhi80

05.12. Warszawa - MSZ informuje:

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski w dniu 5 grudnia br. wziął udział w międzynarodowej konferencji na rzecz Afganistanu "From Transition to Transformation". Konferencja została zorganizowana na rzecz upamiętnienia dziesięciolecia podpisania porozumień z Bonn. Konferencji przewodniczył Prezydent Afganistanu Hamid Karzai.

Głównym tematem konferencji były cywilne aspekty procesu przekazywania odpowiedzialności za sprawy kraju władzom afgańskim, a także zaangażowanie społeczności międzynarodowej w Afganistanie po 2014 r.

Afganistan musi usprawnić swój proces polityczny i włączyć do niego jak najszersze siły. Mocarstwa regionu powinny pomagać Afganistanowi. Społeczność międzynarodowa nie może was opuścić - powiedział podczas sesji plenarnej Minister Sikorski. Wspomniał też o rozpoczętym właśnie w Warszawie szkoleniu dla 50 urzędników afgańskich.

d3dhi80

Podczas konferencji w Bonn Minister Radosław Sikorski odbył też dwustronne rozmowy z Ministrem Spraw Zagranicznych Chin Yang Jiechi oraz szefem MSZ Ukrainy Kostiantynem Hryszczenką.

Szefowie polskiej i chińskiej dyplomacji omawiali przygotowania do wizyty Prezydenta Bronisława Komorowskiego w Chinach w połowie grudnia. Minister Jiechi zaprosił Ministra Sikorskiego do złożenia wizyty w Chinach w przyszłym roku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d3dhi80
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dhi80