Trwa ładowanie...
d2x187x

MSZ ws. Pokojowej Nagrody Nobla dla Liu Xiaobo (komunikat)

...

Share
d2x187x

08.10. Warszawa - MSZ informuje:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej docenia tegoroczny wybór Norweskiego Komitetu Noblowskiego i nagrodzenie Pokojową Nagrodą Nobla pana Liu Xiaobo, chińskiego dysydenta odsiadującego w więzieniu 11-letni wyrok za pokojową walkę o prawa człowieka.

Państwa UE, w tym Polska, wielokrotnie rozmawiały z władzami ChRL o Liu Xiaobo, wyrażając zaniepokojenie jego aresztowaniem oraz skazaniem za skorzystanie z przysługującego każdemu obywatelowi ChRL prawa do swobodnego i pokojowego wyrażania swoich poglądów.

Unia Europejska wielokrotnie, ostatnio podczas rundy dialogu praw człowieka UE-Chiny 29 czerwca 2010 roku w Madrycie, domagała się też dostępu do informacji o procesie Liu Xiaobo i dalszych jego losach.

d2x187x

Mamy nadzieję, że przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla panu Liu Xiaobo zostanie odebrane przez władze ChRL jako impuls do dalszych wysiłków w budowaniu rządów prawa oraz pełnej realizacji praw i swobód - także politycznych i obywatelskich - przysługujących obywatelom Chin.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2x187x

Podziel się opinią

Share
d2x187x
d2x187x