Trwa ładowanie...
dhrqesh

MSZ ws. polsko-hiszpańskich konsultacji międzyrządowych (komunikat)

...

dhrqesh
dhrqesh

15.07. Warszawa - MSZ informuje:

O przyszłości Unii Gospodarczej i Walutowej (UGW), europejskiej polityce sąsiedztwa i zwalczaniu bezrobocia wśród młodzieży rozmawiał sekretarz stanu w MSZ Piotr Serafin z hiszpańskim sekretarzem stanu ds. UE Inigo Mendez de Vigo. Do spotkania doszło w Madrycie w ramach IX polsko-hiszpańskich konsultacji międzyrządowych.

Ministrowie zgodzili się, że o przebudowie UGW zadecyduje zdolność państw członkowskich do stworzenia unii bankowej oraz to czy znajdą sposób na motywowanie do przeprowadzania reform strukturalnych. - Wysiłek, jaki włożyliśmy w budowę grupy przyjaciół spójności na rzecz korzystnego budżetu europejskiego jest doceniany także w Madrycie. Hiszpania była partnerem Polski w tej grupie. Dzisiaj mogliśmy sobie gratulować sukcesu tych negocjacji w skrajnie niekorzystnych okolicznościach. Znaczące inwestycje publiczne do 2020 ułatwią wychodzenie z kryzysu - powiedział wiceminister Serafin, mówiąc o unijnym budżecie na lata 2014-2020.

Wiceministrowie rozmawiali także o europejskiej polityki sąsiedztwa - dla Polski szczególnie istotnej w jej wymiarze wschodnim, a dla Hiszpanii - w południowym. - W czasach niestabilności w naszym sąsiedztwie potrzeba jasnych sygnałów z UE. Nasz interes to promowanie europejskich standardów i europejskiego prawa - powiedział wiceszef polskiej dyplomacji. Rozmówcy zgodzili się również, że jednym z najpilniejszych obecnie działań jest wspieranie zatrudnienia wśród młodych. Wiceminister Serafin wyraził także uznanie dla hiszpańskich wysiłków we wprowadzaniu reform.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dhrqesh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhrqesh