Trwa ładowanie...
d36pyzr

MSZ ws. rozmowy min. Sikorskiego z Uładzimirem Niaklajeu (komunikat)

...
Share
d36pyzr

27.05. Warszawa - MSZ informuje:

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski odbył 27 maja rozmowę telefoniczną z Uładzimirem Niaklajeu, kandydatem w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich na Białorusi, wybitnym poetą, brutalnie pobitym przez siły bezpieczeństwa 19 grudnia ubiegłego roku, osadzonym w areszcie, a ostatnio osądzonym na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Minister wyraził solidarność z postawą Niaklajeu, życząc wytrwałości i zdrowia dla niego i całej rodziny. Minister poprosił o przekazanie wyrazów solidarności z represjonowanymi politykami opozycji, zapewniając, że Polska konsekwentnie domaga się zwolnienia wszystkich bez wyjątku więźniów politycznych na Białorusi. Fala represji kontynuowana przez władze w Mińsku wywołuje silne potępienie całej Unii Europejskiej, która jest solidarna z uwięzionymi i jest zdecydowana wywierać dalszy silny nacisk na władze białoruskie, oczekując rychłej amnestii.

d36pyzr

Uładzimir Niaklajeu podziękował za konsekwentne stanowisko Polski i osobiste zaangażowanie ministra na rzecz uwolnienia więźniów i politykę wsparcia dla przemian demokratycznych na Białorusi.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d36pyzr

Podziel się opinią

Share
d36pyzr
d36pyzr