Trwa ładowanie...
d3a6dtk

MSZ ws. spotkania ministrów UE (komunikat)

...

d3a6dtk
d3a6dtk

12.05. Warszawa - MSZ informuje:

W dniu 12 maja br. odbędzie się spotkanie ministrów ds. europejskich państw Przyjaciół Polityki Spójności. Na zaproszenie sekretarza stanu ds. europejskich i polityki ekonomicznej Mikołaja Dowgielewicza do Warszawy przyjadą przedstawiciele Bułgarii, Czech, Estonii, Grecji, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier. Podczas lunchu roboczego do przedstawicieli państw członkowskich dołączy także komisarz UE ds. programowania finansowego i budżetu Janusz Lewandowski, który zapozna się z rezultatami dyskusji.

Podczas spotkania przedstawiciele państw członkowskich przedstawią swoje stanowisko przed rozpoczynającymi się za kilka tygodni negocjacjami Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2014-2020. Pod koniec czerwca oczekiwany jest komunikat Komisji Europejskiej na ten temat, który będzie stanowił podstawę do dalszych dyskusji. Negocjacje rozpoczną się podczas polskiego przewodnictwa w Radzie UE i będą kontynuowane podczas przewodnictwa kolejnych państw w ramach naszego trio, tj. Danii i Cypru.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3a6dtk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a6dtk