Trwa ładowanie...
d2jljvp
msz

MSZ ws. trzeciego FSO Partnerstwa Wschodniego (komunikat)

...

Share
d2jljvp

25.11. Warszawa - MSZ informuje:

W dniach 28-30 listopada br., w Poznaniu odbędzie się Trzecie Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego (Eastern Partnership Civil Society Forum). W drugim dniu Forum uczestniczył będzie również Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, który wygłosi przemówienie zamykające forum. W czasie Forum zostanie wręczona Nagroda Dziennikarska Partnerstwa Wschodniego.

Ze względu na polskie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej spotkanie odbędzie się w obiekcie prezydencji na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Konferencja poświęcona będzie podsumowaniu współpracy organizacji społeczeństwa obywatelskiego w państwach objętych programem Partnerstwa Wschodniego. W Forum udział weźmie ponad 300 przedstawicieli organizacji pozarządowych. Uwaga redakcje!

d2jljvp

28 listopada o godz. 9.00 Forum otworzy Sekretarz Stanu ds. europejskich i polityki ekonomicznej w MSZ Mikołaj Dowgielewicz, który wspólnie z Komisarzem ds. Rozszerzenia i Europejskiej Polityki Sąsiedztwa Stefanem Fuele weźmie udział konferencji prasowej o godz. 11.00. Wydarzenia są otwarte dla mediów po akredytowaniu w systemie prezydencji (https://media-accreditation.pl2011.eu).

Zwieńczeniem drugiego dnia dyskusji będzie wystąpienie Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego oraz wręczenie Nagrody Dziennikarskiej Partnerstwa Wschodniego. O godz. 13.45 przewidziana jest konferencja prasowa Ministra R. Sikorskiego.

Informacja o Nagrodzie Dziennikarskiej Partnerstwa Wschodniego:

Organizatorem konkursu jest Fundacja Reporterów, Centrum Wspierania Dziennikarstwa w Europie Wschodniej, która przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych we wrześniu br. zaprosiła dziennikarzy z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy do udziału w konkursie na najlepszy materiał dziennikarski opublikowany w 2011 r.

d2jljvp

Na konkurs Nagrody Dziennikarskiej Partnerstwa Wschodniego wpłynęło 840 prac od prawie 350 autorów, co przekroczyło wszelkie oczekiwania organizatorów.

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 29 listopada br. bezpośrednio po zakończeniu szóstej sesji Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego, początek o godz. 12.00

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d2jljvp

Podziel się opinią

Share
d2jljvp
d2jljvp