Trwa ładowanie...
d2lhzye

MSZ ws. udziału Piotra Serafina w posiedzeniu GAC (komunikat)

...

d2lhzye
d2lhzye

19.11. Warszawa - MSZ informuje:

O programie prac Komisji Europejskiej na 2014 r., Semestrze Europejskim i przygotowaniach do grudniowej Rady Europejskiej rozmawiał sekretarz stanu Piotr Serafin podczas posiedzenia unijnej Rady ds. Ogólnych (GAC). Rada zebrała się 19 listopada w Brukseli.

Plan działań KE w przyszłym roku przewiduje m.in. działania na rzecz pobudzenie wzrostu gospodarczego, zwiększenia zatrudnienia i dążenie do szybszego przyjmowania wniosków legislacyjnych. Wiceminister Serafin wyraził zadowolenie, że KE skupia się na kilku kluczowych priorytetach, co pozwoli na zwiększenie efektywności jej prac. - Cieszy fakt, że Komisja Europejska kładzie nacisk na dalsze ulepszanie jakości unijnego dorobku prawnego - ocenił wiceszef polskiej dyplomacji.

Semestr Europejski to proces mający na celu uwzględnienie wymiaru europejskiego w planowaniu krajowych strategii gospodarczych. Ważnym elementem są coroczne rekomendacje KE dotyczące polityk gospodarczych państw członkowskich. Wiceminister Serafin zaznaczył, że Polska opowiada się za zwiększeniem udziału parlamentów narodowych oraz partnerów społecznych w wypracowywaniu tych rekomendacji. Pozwoli to na przejęcie przez państwa UE odpowiedzialności za wdrażane reformy.

d2lhzye

Uczestnicy posiedzenia omówili również przygotowania do grudniowej Rady Europejskiej, której głównym tematem będzie rozwój Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony (WPBiO) oraz reforma Unii Gospodarczej i Walutowej (UGW).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2lhzye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lhzye

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj