Trwa ładowanie...
d43c0do

MSZ ws. wezwania ambasadora Białorusi (komunikat)

...

Share
d43c0do

11.10. Warszawa - MSZ informuje:

Do MSZ 11 października br. został poproszony ambasador Białorusi Wiktor Gajsionok. Dyplomacie białoruskiemu zwrócono uwagę, że powtarzające się wypowiedzi Aleksandra Łukaszenki, przypisujące władzom polskim intencje rewizji granic państwowych, są pozbawione wszelkich podstaw. Niepodległa Polska nigdy nie podważała nienaruszalnego charakteru granicy polsko-białoruskiej, co jest potwierdzone w artykule 2 Traktatu między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Białoruś o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy z 23 czerwca 1992 roku.

Tego typu wypowiedzi mają charakter podżegający, są wysoce nieodpowiedzialne i obliczone na sprowokowanie niepotrzebnych problemów w relacjach pomiędzy sąsiadami.

d43c0do

Społeczeństwo białoruskie dobrze wie, że Polska w swej polityce wobec Białorusi kieruje się wartościami europejskimi, chęcią ochrony praw człowieka i podstawowych wolności i postuluje uruchomienie rzeczywistego dialogu społecznego, jako początku demokratycznej transformacji Białorusi.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ mick/

d43c0do

Podziel się opinią

Share
d43c0do
d43c0do