Trwa ładowanie...
d1hr25m

MSZ ws. wizyty min. Sikorskiego w Albanii oraz Bośni i Hercegowinie (komunikat)

...

d1hr25m
d1hr25m

12.05. Warszawa - MSZ informuje:

W dniach 12-13 maja br. Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski złoży wizyty robocze w Albanii oraz Bośni i Hercegowinie. Podróż Ministra Sikorskiego, komplementarna wobec ostatnich wizyt Prezesa Donalda Tuska w Czarnogórze, Serbii i Chorwacji, jest wyrazem znaczenia, jakie Polska przywiązuje do przyszłości unijnej polityki rozszerzenia przededniu objęcia przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej.

Głównymi tematami rozmów będą aspiracje europejskie Tirany i Sarajewa w kontekście konieczności kontynuowania reform wewnętrznych oraz rozwój dwustronnej współpracy politycznej i gospodarczej.

W Sarajewie Minister Sikorski spotka się również z reprezentantami społeczności międzynarodowej obecnej w tym kraju: Wysokim Przedstawicielem UE dla Bośni i Hercegowiny Valentinem Inzko oraz dowódcą EUFOR gen. Bernhardem Bairem.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d1hr25m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hr25m