MSZ ws. wizyty wiceminister Kacperczyk w Indiach (komunikat)
...
11.02. Warszawa - MSZ informuje:
Od oficjalnego spotkania w resorcie dyplomacji oraz resortach zajmujących się gospodarką rozpoczęła się wizyta podsekretarz stanu Katarzyny Kacperczyk w Indiach. Delegacja, w której składzie znajdują się również przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki i biznesu weźmie udział w Polsko-Indyjskim Szczycie Energetycznym. Wiceminister Kacperczyk w trakcie pobytu w Indiach będzie gościem konferencji w New Delhi poświęconej dwustronnej współpracy w dziedzinie energetyki oraz weźmie udział w otwarciu V Azjatyckiego Kongresu Górniczego i Targach Górniczych w Kalkucie.
- Współpraca dwustronna między Polską a Indiami układa się doskonale, a nasze relacje oparte są na trwałym poszanowaniu wartości i wzajemnym zainteresowaniu kulturą drugiego kraju. Nie spoczywamy jednak na laurach i wciąż pracujemy nad rozwijaniem współpracy, nie tylko na poziomie rządowym, ale także między zainteresowanymi przedsiębiorcami" - powiedziała wiceminister Kacperczyk po wizycie w indyjskim MSZ.
W Indiach wiceminister Kacperczyk spotka się również z przedstawicielkami biznesu indyjskiego i oraz organizacji wspierających prawa kobiet i ich większy udział w życiu politycznym, gospodarczym i społecznym. Wiceszefowa polskiej dyplomacji wygłosi też wykłady na uniwersytetach w New Delhi i Kalkucie, promujące Polskę i sukces polskiej transformacji.
Oficjalnej delegacji towarzyszy misja Krajowej Izby Gospodarczej, w której uczestniczy ponad 70 przedstawicieli biznesu i ośrodków badawczych, w tym spółek z sektora górniczego, wydobywczego oraz energetycznych. Konferencja w New Delhi oraz targi w Kalkucie są doskonałym forum dla polskich przedsiębiorców do nawiązania kontaktów biznesowych i naukowych oraz do przedstawienia indyjskim partnerom naszej oferty handlowej, inwestycyjnej i technologicznej w dziedzinie energetyki, górnictwa i usług górniczych.
Polsko-Indyjski Szczyt Energetyczny jest jednym z wydarzeń towarzyszącym 60-leciu nawiązania stosunków dyplomatycznych między oboma krajami. Podczas towarzyszących szczytowi konferencji i spotkań polskie firmy będą miały możliwość indywidualnej prezentacji oferty handlowej i nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych. Wśród omawianych na szczycie kwestii znajdą się m.in. odnawialne źródła energii, wydobycie gazu łupkowego, czy nowoczesne techniki wydobycia węgla.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)
kom/ aja/