Trwa ładowanie...
d4c5el8
d4c5el8

MSZ ws. wydarzeń w Syrii (komunikat)

...
Share
d4c5el8

26.04. Warszawa - MSZ informuje:

Polska stanowczo potępia użycie siły przeciwko demonstrantom przez armię i służby bezpieczeństwa Syrii oraz pacyfikację przez nie miast, co powoduje rosnącą liczbę niewinnych ofiar wśród ludności cywilnej. Ich rodzinom składamy wyrazy głębokiego współczucia z powodu utraty bliskich im osób.

Wzywamy do natychmiastowego przerwania spirali przemocy oraz przestrzegania prawa międzynarodowego i międzynarodowych konwencji, w tym w szczególności prawa do wolnych zgromadzeń i pokojowych demonstracji. Wszyscy odpowiedzialni za represje przeciwko cywilnej ludności powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

d4c5el8

W powołaniu na własne historyczne doświadczenia porozumienia narodowego apelujemy o natychmiastowe nawiązanie w Syrii ogólnonarodowego dialogu, z udziałem wszystkich politycznych i społecznych sił kraju. Wzywamy rząd Syrii do wprowadzenia głębokich reform, zgodnych z prawami i aspiracjami syryjskiego narodu, poczynając od respektowania fundamentalnych praw człowieka, podstawowych swobód i budowy państwa prawa.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ akuc/

d4c5el8

Podziel się opinią

Share
d4c5el8
d4c5el8