Trwa ładowanie...
d21dyai

Murapol sprzedał 744 mieszkania w III kw. 2016 r., o 14% więcej r/r

Warszawa, 05.10.2016 (ISBnews) - Grupa Murapol podpisała 744 umowy dot. sprzedaży mieszkań w III kw. 2016 r., odnotowując14-proc. wzrost wobec analogicznego okresu minionego roku, poinformowała spółka. Plany sprzedażowe na cały 2016 rok zakładają 3 tys. umów sprzedaży wobec 2,4 tys. podpisanych w minionym roku, podano również.

Share
d21dyai

"Liczba zawartych umów sprzedaży mieszkań w trzecim kwartale bieżącego roku jest kolejnym wynikiem rekordowym w czasie naszej 15-letniej działalności i pozwala nam snuć ambitne plany na cały 2016 rok. Prognozowany 25% wzrost sprzedaży mieszkań w bieżącym roku w porównaniu do wolumenu z 2015 roku, który również był dla nas rekordowy, znajduje potwierdzenie także w tegorocznym harmonogramie wdrożeń projektów. Wynika z niego, że kulminacyjna liczba inwestycji, jakie wprowadzimy do tegorocznej oferty sprzedaży, przypada na czwarty kwartał tego roku. To pozwala mi być spokojnym o zrealizowanie pozostałej części celu sprzedażowego wyznaczonego na bieżący rok" - powiedział prezes Michał Sapota cytowany w komunikacie.

Od początku roku Murapol zawarł umowy dot. sprzedaży 2 038 lokali mieszkalnych i było to więcej o 306 mieszkań w porównaniu do wolumenu z pierwszych trzech kwartałów 2015 r., podano również.

"Czynnikiem charakteryzującym działalność grupy Murapol, który również przemawia na naszą korzyść, jest niższy w porównaniu do średniej rynkowej okres wyprzedaży mieszkań. Wskaźnik ten wynosi u nas niecałe 3 kwartały, w porównaniu do 3,7 kwartałów rynkowo" - dodał Sapota.

d21dyai

Murapol stale poszukuje ciekawych lokalizacji, na których będzie realizować projekty deweloperskie. Tylko w III kw. 2016 roku grupa podpisała przedwstępne umowy nabycia 6 działek o łącznej powierzchni ponad 19,6 ha zlokalizowanych w Katowicach, Łodzi, Warszawie, Gdyni i Gdańsku. Grupa zawarła również dwie umowy kupna nieruchomości w Katowicach oraz Tychach o łącznej powierzchni blisko 5,3 ha, na których zamierza wybudować projekty deweloperskie obejmujące ok. 925 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej 41 tys. m2, podano również.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. W 2015 roku Murapol sprzedał 2 400 mieszkań.

(ISBnews)

d21dyai

Podziel się opinią

Share
d21dyai
d21dyai