Trwa ładowanie...
d4kmz1g
re
04-11-2010 13:59

MZ: Polska zakończyła przewodnictwo w Grupie Pompidou (komunikat)

...

d4kmz1g
d4kmz1g

04.11. Warszawa - Ministerstwo Zdrowia informuje:

W dniu 3 listopada 2010 r., podczas Konferencji Ministerialnej w Strasburgu, Polska zakończyła przewodnictwo w Grupie Pompidou.

Grupa Pompidou, Międzyrządowa Grupa do spraw Współpracy na rzecz Zwalczania Nadużywania Narkotyków i Nielegalnego Handlu Narkotykami została utworzona w 1971 r. Obecnie działa w ramach Rady Europy. Polska jest członkiem Grupy od 1991 r., a jej przewodnictwo objęła w listopadzie 2007 r.

Podczas polskiej prezydencji w Grupie Pompidou powołane zostało nowe forum współpracy instytucji i organizacji europejskich zajmujących się ograniczaniem narkomanii. Opracowana i wdrożona została koncepcja szkoleń dla urzędników średniego szczebla zajmujących się problematyką narkomanii, jak również opracowany został nowy program prac Grupy na lata 2011-2014, przewidujący m.in. usprawnienie działania Grupy.

d4kmz1g

Grupa Pompidou przykłada dużą wagę do kwestii związanych z prawami człowieka we wszystkich stadiach opracowywania i implementacji polityk antynarkotykowych. Tak aby były one zrównoważone, efektywne i oparte na naukowych podstawach, a jednocześnie zapewniały poszanowanie praw i godności jednostki.

Polska prezydencja w Grupie Pompidou została doceniona przez uczestników Konferencji Ministerialnej, podczas której Panu Piotrowi Jabłońskiemu, Dyrektorowi Krajowego Biura do spraw Przeciwdziałania Narkomanii wręczone zostało wyróżnienie Pro Merito Medal przyznawane przez Radę Europy.

Przewodniczący Konferencji Ministerialnej, Pan Adam Fronczak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia zakończył polską prezydencję w Grupie Pompidou i przeprowadził wybory nowego przewodniczącego Grupy, którym została Francja. Stanowisko wiceprzewodniczącego Grupy Pompidou została powierzone Malcie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ tlom/

d4kmz1g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kmz1g