Mzuri: Rynek najmu wzrośnie o 10% r/r do 2,2 mln najemców w 2017 r.

Warszawa, 17.01.2017 (ISBnews) - Rynek najmu wzroście w 2017 r. o 10% do 2,2 mln najemców, wynika z szacunków grupy Mzuri. W wynajmowanych lokalach mieszka już ponad 2 mln osób, a w 2017 roku liczba ta wzrośnie o kolejne ok. 200 tys. najemców, podano także.

17.01.2017 | aktual.: 17.01.2017 10:08

"Flagowy program rządu (Mieszkanie+) już zyskał olbrzymi rozgłos, a to dopiero początek. Bez wątpienia przyczyni się to do generalnego wzrostu zaufania społecznego do najmu jako pełnoprawnej formy zapewniania sobie dachu nad głową. Jako że program będzie skierowany przede wszystkim do osób uboższych i do rodzin wielodzietnych, w dużej mierze mieszkających w mniejszych miastach, doprowadzi do upowszechnienia się najmu w grupach społecznych, w których do tej pory najem nie był popularny bądź był niedostępny. Oznacza to, że z perspektywy właścicieli mieszkań na wynajem, zwłaszcza zlokalizowanych w dużych ośrodkach miejskich, rządowy program nie tylko nie będzie stanowił konkurencji, ale wręcz może przyczynić się do większego zainteresowania najemców i jeszcze szybszego wzrostu liczby Polaków, którzy mieszkają w wynajętym lokalu" - powiedział dyrektor zarządzający Artur Bartnicki, cytowany w komunikacie.

Do wzrostu popularności najmu w Polsce stale przyczyniają się też tendencje społeczne (zwiększona mobilność pracowników, zmniejszająca się presja społeczna na posiadanie mieszkania, rosnąca niechęć do wieloletnich kredytów, duża liczba rozwodów) oraz zmiany prawne. Najważniejsza z nich już weszła w życie i dotyczy minimalnego wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu hipotecznego na poziomie 20%, podano również.

Grupa Mzuri działa na rynku mieszkań na wynajem. W skład grupy wchodzi Mzuri - firma specjalizująca się w zarządzaniu najmem mieszkań, domów i lokali użytkowych, Mzuri Investments, która kompleksowo wspiera klientów w inwestowaniu w nieruchomości na wynajem oraz Mzuri CFI - crowdfundingowe spółki celowe realizujące projekty inwestycyjne.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)