Trwa ładowanie...
remont

Na A4 będzie remont, ale z przerwą w wakacje

Rusza remont autostrady A4 w województwie dolnośląskim. Rozpoczęcie prac planowane jest na 4 kwietnia w rejonie węzła Brzeg i na odcinku przed węzłem Brzezimierz. Nawierzchnia wymieniona zostanie na około 19-kilometrowym odcinku jezdni północnej (w kierunku Wrocławia). Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prace zostaną przerwane w czasie wakacji.

Share
Na A4 będzie remont, ale z przerwą w wakacje
Źródło: WP.PL, Fot: Jan Kaliński, WP
d4d7iqc

Remont wykona firma Strabag Infrastruktura Południe, która zrealizuje zadanie za około 18,8 mln złotych brutto.

Roboty potrwają do połowy października. Na odcinkach, gdzie będą prowadzone prace, ruch będzie odbywał się dwukierunkowo jezdnią południową (jezdnia w stronę Opola), gdzie zostaną wprowadzone ograniczenia prędkości.

d4d7iqc

Prowadzone prace remontowe obejmą m.in. wymianę nawierzchni ścieralnej oraz warstwy wiążącej jezdni. Uzupełnione i wyprofilowane zostaną także pobocza autostrady, odtworzone i oczyszczone zostaną rowy. Wykonawca prac wymieni uszkodzone elementy odwodnieniowe drogi i odtworzy oznakowanie poziome. Wyremontowany odcinek objęty zostanie 7-letnim okresem gwarancyjnym.

Tegoroczny remont jest kontynuacją prac z lat ubiegłych. W 2014 i 2015 roku wyremontowany został około 40-kilometrowy odcinek jezdni południowej (w stronę Opola) - od węzła Bielany do węzła Brzeg.

d4d7iqc

Podziel się opinią

Share
d4d7iqc
d4d7iqc