Trwa ładowanie...
remont
30-03-2016 09:42

Na A4 będzie remont, ale z przerwą w wakacje

Rusza remont autostrady A4 w województwie dolnośląskim. Rozpoczęcie prac planowane jest na 4 kwietnia w rejonie węzła Brzeg i na odcinku przed węzłem Brzezimierz. Nawierzchnia wymieniona zostanie na około 19-kilometrowym odcinku jezdni północnej (w kierunku Wrocławia). Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prace zostaną przerwane w czasie wakacji.

Na A4 będzie remont, ale z przerwą w wakacjeŹródło: WP.PL, fot: Jan Kaliński, WP
d7zbooi
d7zbooi

Remont wykona firma Strabag Infrastruktura Południe, która zrealizuje zadanie za około 18,8 mln złotych brutto.

Roboty potrwają do połowy października. Na odcinkach, gdzie będą prowadzone prace, ruch będzie odbywał się dwukierunkowo jezdnią południową (jezdnia w stronę Opola), gdzie zostaną wprowadzone ograniczenia prędkości.

Prowadzone prace remontowe obejmą m.in. wymianę nawierzchni ścieralnej oraz warstwy wiążącej jezdni. Uzupełnione i wyprofilowane zostaną także pobocza autostrady, odtworzone i oczyszczone zostaną rowy. Wykonawca prac wymieni uszkodzone elementy odwodnieniowe drogi i odtworzy oznakowanie poziome. Wyremontowany odcinek objęty zostanie 7-letnim okresem gwarancyjnym.

Tegoroczny remont jest kontynuacją prac z lat ubiegłych. W 2014 i 2015 roku wyremontowany został około 40-kilometrowy odcinek jezdni południowej (w stronę Opola) - od węzła Bielany do węzła Brzeg.

d7zbooi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7zbooi