Trwa ładowanie...

Na komuniach można dobrze zarobić. Rodzice i goście i tak zapłacą

Niegdyś organizowane obiady gromadziły najbliższych przy domowym stole, obecnie coraz bardziej popularne staje się wynajęcie sali w restauracji czy domu weselnym.

Share
Na komuniach można dobrze zarobić. Rodzice i goście i tak zapłacą
Źródło: WP.PL, Fot: pixabay/ CC0 Public Domain
d2cw2gv

Rynek wart jest 850 mln zł. Niegdyś organizowane obiady gromadziły najbliższych przy domowym stole, obecnie coraz bardziej popularne staje się wynajęcie sali w restauracji czy domu weselnym.

Z badania firmy Provident wynika, że sama organizacja przyjęć w tym roku pochłonie nawet 400 mln zł z budżetu polskich rodzin. Goście na udział w wydarzeniu przeznaczą ok. 450 mln zł.

d2cw2gv

Na przestrzeni ostatnich lat możemy zaobserwować, jak bardzo zmieniło się podejście Polaków do uroczystości pierwszej komunii. Niegdyś organizowane obiady gromadziły najbliższych przy domowym stole, obecnie coraz bardziej popularne staje się wynajęcie sali w restauracji czy domu weselnym.

Według badania firmy Provident rodzice na samą organizację pierwszej komunii średnio planują przeznaczyć 1500 zł.

To trzykrotnie więcej niż na Boże Narodzenie w 2014 roku. Jak wynika z badania, polskie rodziny na przyjęciu będą gościć przeciętnie 10 osób.

Zaproszeni goście, którzy będą uczestniczyć w uroczystości pierwszej komunii planują wydać przy tej okazji średnio 310 zł.

Biorąc pod uwagę wielkość miejscowości, najwięcej wydadzą mieszkańcy miast do 50 tysięcy mieszkańców - 360 zł. Mieszkańcy większych miast planują, że będzie to niewiele ponad 300 zł.

d2cw2gv

Podziel się opinią

Share
d2cw2gv
d2cw2gv