Trwa ładowanie...
d1ta5eh

Na zysk Banku Millennium w IV kw. negatywnie wpłynie 12 mln zł kary od UOKiK

Warszawa, 23.10.2015 (ISBnews) - Bank Millennium nie przewiduje ani pozytywnych, ani negatywnych zdarzeń jednorazowych w ostatnim kwartale, ale wynik za IV kw. obciąży kara wysokości 12 mln zł, nałożona przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), poinformował wiceprezes Fernando Bicho.

Share
d1ta5eh

"Pokazaliśmy dość stabilny zysk netto w ostatnich kwartałach, więc myślę, że jedyna rzecz, którą przewidujemy jako zdarzenie nadzwyczajne, to wpływ kary z UOKiK, dotyczącej opłat interchange z 2006 roku. Musimy zapłacić 12 mln zł kary w IV kw. i to będzie miało negatywny wpływ na wynik IV kw. Ponadto nie przewidujemy ani pozytywnych, ani negatywnych zdarzeń" - powiedział Bicho podczas konferencji prasowej.

Dodał, że bank oczekuje, iż zysk netto ustabilizuje się pomimo negatywnych zdarzeń.

Bicho podkreślił też, że bank ocenia wynik za III kw. pozytywnie, podobnie jak wynik za trzy kwartały tego roku.

d1ta5eh

"Uważamy, że wynik netto za III kw. to bardzo dobre osiągnięcie, jeśli uwzględniły, że musieliśmy stanąć twarzą w twarz z elementami wpływającymi na zyskowności - spadek stóp procentowych, znaczący wzrost opłat na Bankowy Fundusz Gwarancyjny i niższe prowizje z kart na skutek niższych opłat interchange. Już same te trzy czynniki miały bardzo negatywny wpływ, ale bank, dzięki cięciom kosztów i innym wpływom skompensował to, zamykając trzy kwartały wynikiem podobnym do wypracowanego rok wcześniej" - powiedział Bicho.

Bank Millennium odnotował 165,68 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 173,18 mln zł zysku rok wcześniej.

W okresie I-III kw. 2015 r. bank miał 493,48 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 493,25 mln zł zysku rok wcześniej.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

(ISBnews)

d1ta5eh

Podziel się opinią

Share
d1ta5eh
d1ta5eh