Nagroda Symbol Wsparcia Biznesu 2022 trafia do startupu inEwi
Po raz kolejny wręczono prestiżowe nagrody Symbol - tytułu przyznawane nieprzerwanie od 2011 r. Uroczysta gala odbyła się w hotelu Monopol w Katowicach i jak co roku była okazją nie tylko do odznaczenia firm i instytucji wyróżniających się na tle swoich branż, ale i nawiązania relacji i kontaktów biznesowych i merytorycznych.
Konkurs organizują redakcje związane z "Monitorem Biznesu", "Monitorem Rynkowym" oraz autorami publikacji na łamach "Pulsu Biznesu". W opinii kapituły nagroda przyznawana jest, aby docenić wysiłek i umocnić wypracowane przewagi odznaczanych podmiotów. Symbol ma wskazywać te firmy i instytucje, które stanowią wzór dla branż, w których się rozwijają.
inEwi umożliwia rejestrację i ewidencję czasu pracy w modelu SaaS
To pierwszy raz, kiedy tytuł Symbolu w kategorii Wsparcie Biznesu otrzymała firma tworząca produkt w modelu SaaS - Software as a Service. To wyraźny znak, że metoda dostarczania oprogramowania całkowicie online, opłacana subskrypcyjnie, nabiera na znaczeniu również w świadomości polskiego sektora MŚP. Szacuje się, że do końca 2022 r. aż 86% firm będzie w jakimś stopniu korzystało z oprogramowania w modelu SaaS.
inEwi wspiera przedsiębiorców w bardzo tradycyjnym zadaniu, jakim jest rejestracja i ewidencja czasu pracy. Chociaż Działy Kadr są mocno obwarowane wymogami Kodeksu Pracy, ich praca również może zostać wsparta technologią. Dzięki inEwi firmy korzystają z oprogramowania zgodnego z wymogami polskiego prawa, rezygnując z drukowania listy obecności czy pisanych grafików pracy. Dzięki bezpośredniej integracji z ZUS i popularnymi systemami kadrowo-płacowymi, praca HR usprawnia się jeszcze bardziej.
Co ważne, inEwi zapowiada, że to dopiero początek unowocześniania zarządzania czasem pracy. — Postanowiliśmy wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji (AI) przy użyciu tych samych urządzeń rejestrujących, których używają nasi klienci, również takich, które wyposażone są w kamery niejednokrotnie niskiej jakości — tłumaczy CEO firmy, Jacek Pytlik. Do końca 2022 firma opublikuje funkcjonalność wykorzystującą tzw. facial recognition. Rozpoznawanie twarzy ma pomóc uniknąć sytuacji, w której jeden pracownik odbija kartę za drugiego. Narzędzie wykorzystuje nie tylko AI, ale także technologię Machine Learning, uczenia maszynowego — To znaczy, że za każdym razem, kiedy pracownik rejestruje wejście/wyjście, obraz jest porównywany z tym wzorcowym, a algorytm jest ciągle douczany. A wiemy, że ludzka twarz z czasem się zmienia.. — dodaje prezes.Dostęp do aktualizacji będą mieli zarówno nowi klienci, jaki 150 tys. obecnych użytkowników inEwi.
Wartość projektu "Innowacyjna technologia wieloetapowej weryfikacji pracowników i wykrywania nadużyć podczas rejestracji czasu pracy" wyniosła 6,5 mln zł, projekt został dofinansowany przez Unię Europejską.