Trwa ładowanie...
d1ti4r3
12-10-2016 11:08

Naimski: Nie widzę potrzeby zmian w zarządzie PGNiG

Warszawa, 12.10.2016 (ISBnews) - Nie ma potrzeby wprowadzać zmian w zarządzie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG), uważa pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

d1ti4r3
d1ti4r3

"Nie widać żadnej potrzeby zmian w zarządzie PGNiG" - powiedział Naimski dziennikarzom.

Dodał, że, niezależnie od tego, w spółkach energetycznych kończą się kadencje zarządów i będzie konieczne przeprowadzenie nowych konkursów.

W ub. tygodniu szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk zapowiadał że "na pewno będą zmiany kadrowe" w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, najpierw jednak rząd chce "usystematyzować materiały", o które wystąpił do spółek koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Wcześniej Kowalczyk zapowiadał, że spółki Skarbu Państwa zostaną podzielone pomiędzy poszczególne resorty, a w tych, których udział skarbu jest minimalny lub są w upadłości przejdą pod nadzór Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).

d1ti4r3

W połowie września br. premier Beata Szydło zdecydowała o odwołaniu Dawida Jackiewicza z funkcji ministra skarbu. Zapowiedziała wtedy, że proces likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa zamknie się do końca roku, a będzie nadzorować go Henryk Kowalczyk.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d1ti4r3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ti4r3