Trwa ładowanie...
d1fhotm

NAK Naftogaz Ukrainy na razie przywrócił dostawy gazu do Hrubieszowa

04.10. Warszawa (PAP) - Ukraińska spółka NAK Naftogaz Ukrainy przywróciła dostawy gazu ziemnego do Hrubieszowa - poinformował PGNiG w komunikacie prasowym. Spółka ocenia, że nie ma...

Share
d1fhotm

04.10. Warszawa (PAP) - Ukraińska spółka NAK Naftogaz Ukrainy przywróciła dostawy gazu ziemnego do Hrubieszowa - poinformował PGNiG w komunikacie prasowym. Spółka ocenia, że nie ma gwarancji, iż dostawy gazu nie zostaną ponownie wstrzymane.

"Ukraińska spółka NAK Naftogaz Ukrainy przywróciła dostawy gazu ziemnego do rejonu Hrubieszowa, jednak bez gwarancji, że gaz będzie płynął bez zakłóceń. Obecnie gaz jest dostarczany, ale dostawy w każdej chwili mogą być wstrzymane, ponieważ ze strony ukraińskiej brak jest decyzji o trwałym ich przywróceniu" - napisano w komunikacie.

PGNiG podał, iż liczy na pozytywne rozwiązanie tej sprawy.

Spółka poinformowała, iż pomimo wstrzymania dostaw gazu z kierunku ukraińskiego wszyscy odbiorcy w rejonie Hrubieszowa mieli zapewnione dostawy surowca pochodzące z zapasów zakumulowanych w sieci oraz z krajowego systemu przesyłowego.

d1fhotm

"Ze względu na to, że do Hrubieszowa dostarczany był gaz w ilości stanowiącej ok. 0,6 promila zużycia krajowego, zaistniała sytuacja nie miała wpływu na funkcjonowanie polskiej gospodarki. Strona polska odbierała dotychczas przez Hrubieszów 9 mln m sześc. gazu rocznie" - napisano.

Spółka 1 września informowała, iż NAK Naftogaz Ukrainy wstrzymał dostawy gazu ziemnego do Hrubieszowa. Przerwanie dostaw argumentowane było zmianą przepisów wewnętrznych na Ukrainie, zgodnie z którymi cała ilość gazu ziemnego z własnego wydobycia powinna być kierowana wyłącznie na pokrycie potrzeb Ukrainy, co według strony ukraińskiej uniemożliwia realizację dostaw gazu ziemnego do Polski. (PAP)

pam/ jtt/

d1fhotm

Podziel się opinią

Share
d1fhotm
d1fhotm