Trwa ładowanie...
d19hsoz
02-03-2016 15:00

Należący do Grupy Azoty Siarkopol dokonał odpisu w kwocie 13,2 mln zł

Warszawa, 02.03.2016 (ISBnews) - Spółka zależna Grupy Azoty - Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol" - dokonała odpisu aktualizującego wartości rzeczowych aktywów trwałych i wartości niematerialnych w wysokości 13,2 mln zł, podały Azoty.

d19hsoz
d19hsoz

"Na mocy podjętej uchwały ujęto w księgach rachunkowych spółki zależnej zdarzenie jednorazowe mające wpływ na jej jednostkowe wyniki, tj. odpis z tytułu utraty wartości rzeczowych aktywów trwałych instalacji do produkcji dwusiarczku węgla, instalacji do produkcji siarczku sodu, cystern oraz kontenerów do transportu dwusiarczku węgla w łącznej kwocie 13,2 mln zł" - czytamy w komunikacie.

"Wpływ wyżej opisanego zdarzenia na skonsolidowane wyniki emitenta [za 2015] przedstawia się następująco:

a) wpływ na wynik na działalności operacyjnej (EBIT) - 13,2 mln zł

b) wpływ na wynik netto - 10,7 mln zł" - czytamy dalej.

d19hsoz

Sprawozdania finansowe emitenta są nadal weryfikowane przez biegłego rewidenta, dlatego powyższe kwoty nie są ostateczne i mogą ulec zmianie, zaznaczono w informacji.

Publikacja jednostkowego raportu rocznego i skonsolidowanego raportu rocznego Grupa Azoty za 2015 rok nastąpi w dniu 11 marca 2016 roku.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(ISBnews)

d19hsoz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19hsoz