Trwa ładowanie...

Napieralski: PO szantażowała ws. "pomostówek"

Szef SLD Grzegorz Napieralski, po
odrzuceniu przez Sejm weta prezydenta do emerytur pomostowych,
skrytykował PO za działania w tej sprawie. - PO źle postąpiła z ustawą o
emeryturach pomostowych, wprowadziła ją na sam koniec, przystawiła
wszystkich do muru i szantażowała - powiedział dziennikarzom
przewodniczący SLD.

Napieralski: PO szantażowała ws. "pomostówek"Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d3cotxx
d3cotxx

- PO szantażowała w ten sposób, że jeżeli nie wprowadzimy tej ustawy teraz, to od nowego roku nie będzie emerytur pomostowych. To dla mnie jest szantaż - podkreślił Napieralski.

Jak dodał, Platforma "wprowadziła złe zapisy" i dlatego SLD zdecydował się skierować część ustawy o emeryturach pomostowych do Trybunału Konstytucyjnego.

- Nie czuję się wykorzystany, czuję się tylko jako przewodniczący partii bardzo niekomfortowo, ponieważ PO postąpiła bardzo niegodnie - powiedział przewodniczący SLD.

d3cotxx

Pytany, czy czuje, że przegrał rozgrywkę z szefem klubu SLD Wojciechem Olejniczakiem (który opowiadał się za odrzuceniem weta w sprawie "pomostówek") odpowiedział: nie przegrałem szanowni państwo, absolutnie.

- To ja wczoraj proponowałem wniosek, abyśmy skierowali tę ustawę do Trybunału i żebyśmy mieli szanse uratować więcej - dodał Napieralski.

Jak dodał, jego partia będzie dalej walczyć o związkowców. - Moja nieustępliwa postawa i przywiązanie do programu wyborczego pokazało, że możemy wywalczyć jeszcze więcej dla pracowników. W Trybunale Konstytucyjnym będziemy walczyć o trzy zapisy ustawy o "pomostówkach", które są według nas niekonstytucyjne - powiedział Napieralski.

Lewica wsparła koalicję rządową w piątkowym głosowaniu nad wetem prezydenta do ustawy o emeryturach pomostowych. Decyzje o tym, że będą za odrzuceniem weta, posłowie Lewicy podjęli w czwartek wieczorem. Jednocześnie klub Lewicy zapowiedział, że skieruje ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.

Sojusz chce, aby Trybunał zbadał przede wszystkim zapis, zgodnie z którym "pomostówki" mają przysługiwać jedynie osobom urodzonym po 1 stycznia 1948 r., które do 1 stycznia 1999 r. przepracowały co najmniej 15 lat w szczególnych warunkach albo wykonywały przez ten czas pracę o szczególnym charakterze.

d3cotxx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cotxx