Trwa ładowanie...
d4f4whs

NBP będzie kupował na platformie elektronicznej Marketplanet OnePlace

Warszawa, 10.11.2015 (ISBnews) - Marketplanet podpisał umowę na wdrożenie swojej platformy zakupowej w Narodowym Banku Polskim (NBP), poinformował prezes Marketplanet Piotr Matysik.

Share
d4f4whs

"Narodowy Bank Polski to obok mBanku kolejny klient z sektora finansowego, który zdecydował się na współpracę z Marketplanet. Cieszy nas fakt, że sektor finansowy coraz bardziej dostrzega potrzebę wsparcia obszaru zakupowego rozwiązaniami informatycznymi. Jest to szczególnie ważne w świetle zbliżających się zmian związanych z wprowadzeniem nowej dyrektywy unijnej" - powiedział Matysik, cytowany w komunikacie.

Umowa obejmuje uruchomienie modułów, które umożliwią automatyzację całego procesu związanego z realizacją zamówień w ramach Prawa Zamówień Publicznych.

"Proces zakupowy banku centralnego będzie odbywał się w sposób elektroniczny poprzez portal Marketplanet OnePlace. Gwarantuje to pełną przejrzystość wyboru wykonawców i bezpieczeństwo prowadzenia transakcji" - czytamy dalej.

d4f4whs

Unia Europejska wymaga, aby w przyszłości kraje członkowskie przyjęły prawo nakazujące jednostkom publicznym realizować zakupy na drodze elektronicznej, zaznaczono w materiale.

Łączna wartość zamówień publicznych w 2014 roku wyniosła 230,4 mld zł (według danych UZP).

Marketplanet to lider w produkcji i wdrażaniu rozwiązań IT w obszarze zakupów w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Od ponad 14 lat Marketplanet wspiera kupujących w optymalizacji procesów zakupowych, równocześnie współpracując z tysiącami dostawców. Klientami Marketplanet są między innymi: KGHM Polska Miedź, Orange Polska, AmRest, PGE Polska Grupa Energetyczna, Grupa Tauron, Black Red White, GazSystem czy Urząd Miasta w Warszawie.

(ISBnews)

d4f4whs

Podziel się opinią

Share
d4f4whs
d4f4whs