Trwa ładowanie...
d2yrwc7
07-12-2015 14:20

NBP: wzrost aktywów rezerwowych w euro

Na koniec listopada br. oficjalne aktywa rezerwowe Polski, zarządzane przez NBP, wyniosły 92,7 mld euro, a w przeliczeniu na dolary amerykańskie 98,0 mld USD - podał w poniedziałek Narodowy Bank Polski. Poziom rezerw w euro był o 1,1 mld euro wyższy niż w październiku - dodał bank.

d2yrwc7
d2yrwc7

NBP opublikował w poniedziałek dane o stanie oficjalnych aktywów rezerwowych.

Wynika z nich, że na koniec listopada poziom rezerw wyrażony w euro wynosił 92,7 mld euro i był o 1,1 mld euro wyższy niż na koniec października. Stan rezerw wyrażony w dolarach, który wyniósł 98,0 mld dolarów, był natomiast o 2,7 mld dolarów niższy niż miesiąc wcześniej.

Narodowy Bank Polski przypomina w komunikacie, że zarządza rezerwami dewizowymi, dbając o maksymalizowanie ich zyskowności, jednak priorytetem jest ich bezpieczeństwo i zachowanie niezbędnego poziomu płynności.

"NBP inwestuje rezerwy w typowe instrumenty stosowane przez banki centralne. Większość w rządowe papiery wartościowe, część w papiery emitowane przez instytucje międzynarodowe oraz agencje rządowe. Niewielka kwota jest utrzymywana w formie lokat w bankach o wysokiej ocenie wiarygodności oraz w złocie" - głosi komunikat.

d2yrwc7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yrwc7