Trwa ładowanie...
d7hl1vp

Netia chciałaby przedstawić politykę dywidendową na początku 2011 r.

04.11. Warszawa (PAP) - Netia podtrzymuje, że chciałaby przedstawić na początku 2011 roku politykę dywidendową na kolejne lata - poinformował podczas telekonferencji z analitykami...

d7hl1vp
d7hl1vp

04.11. Warszawa (PAP) - Netia podtrzymuje, że chciałaby przedstawić na początku 2011 roku politykę dywidendową na kolejne lata - poinformował podczas telekonferencji z analitykami prezes spółki Mirosław Godlewski.

"Tak jak mówiłem wcześniej, myślę, że na początku przyszłego roku powinniśmy ogłosić politykę dywidendową" - powiedział Godlewski.

Jonathan Eastick, dyrektor finansowy Netii, dodał, że mogłoby to nastąpić wraz z publikacją wyników finansowych za czwarty kwartał 2010 roku.

Netia podała wcześniej w czwartek, że zamierza utrzymać saldo środków własnych na poziomie około 300 mln zł na poczet potencjalnych akwizycji jak długo takie transakcje będą potencjalnie dostępne w najbliższej przyszłości oraz że rozważy rekomendowanie w 2011 r. wypłaty dywidendy z nadwyżek wygenerowanych środków pieniężnych ponad tę kwotę 300 mln zł, o ile nie zmaterializują się potencjalne akwizycje.

Spółka podała też, że łączna wartość środków finansowych, które mogą być przeznaczone przez grupę Netia na potrzeby finansowania potencjalnych akwizycji przekracza 1,0 mld zł (uwzględniając środki własne spółki, które na 30 września 2010 r. wynosiły 313,3 mln zł).(PAP)

bas/ jtt/

d7hl1vp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7hl1vp