Trwa ładowanie...
dram0e9

Netia planuje sprzedać nieruchomość w Wa-wie za 26-32 mln zł; zmienić siedzibę w 2015 r.

02.04. Warszawa (PAP) - Netia zawarła z firmą Tilia SKA z Grupy Ghelamco przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości w Warszawie przy ul. Poleczki, a wartość transakcji zawrze się w...

Share
dram0e9

02.04. Warszawa (PAP) - Netia zawarła z firmą Tilia SKA z Grupy Ghelamco przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości w Warszawie przy ul. Poleczki, a wartość transakcji zawrze się w przedziale 25,9 mln zł a 32 mln zł. W jednym z biurowców, który zostanie tam zbudowany będzie siedziba Netii, do której spółka planuje się przeprowadzić w połowie 2015 roku - poinformowała Netia na stronie internetowej.

"W dniu 23 marca br. Netia SA oraz Ghelamco podpisały przedwstępną umowę dotyczącą sprzedaży należących do Netii działek o powierzchni 23.600 m2 wraz z dwoma zlokalizowanymi na niej budynkami w Warszawie, przy ul. Poleczki 13. Umowa nie dotyczy jednego z budynków, który pozostaje nadal własnością Netii. Wartość transakcji zawrze się w przedziale 25,9 mln zł a 32 mln zł, zaś ostateczna cena zależała będzie od powierzchni zabudowy terenu. W ramach porozumienia Netia wynajmie od Ghelamco jeden z wybudowanych przez tę firmę budynków biurowych" - podała spółka.

"Sprzedaż nieruchomości przy ul. Poleczki w Warszawie jest konsekwencją polityki firmy w zakresie optymalizacji aktywów. Systematycznie sprzedajemy nieruchomości, z których nie korzystamy. W ostatnich 4 latach sprzedaliśmy kilkanaście nieruchomości - działek i budynków, a wartość tych transakcji to ok. 15 mln zł" - powiedział cytowany w komunikacie Mirosław Godlewski, prezes Netii.

Netia podała, że planuje przeprowadzkę do nowej lokalizacji na połowę 2015 roku, a ostateczna umowa pomiędzy Netią a Ghelamco powinna zostać podpisana do 31 grudnia tego roku.(PAP)

bas/ jtt/

dram0e9

Podziel się opinią

Share
dram0e9
dram0e9