Trwa ładowanie...
dt6xduw
07-12-2016 15:17

Neuca odstąpiła od nabycia 100% udziałów w Intra

Warszawa, 07.12.2016 (ISBnews) - Neuca odstąpiła od zawarcia umowy ostatecznej nabycia 100% udziałów w hurtowni farmaceutyków Intra, podała spółka.

dt6xduw
dt6xduw

"Zarząd spółki Neca S.A. informuje, że zgodnie z zapisami przedwstępnej warunkowej umowy sprzedaży udziałów Intra sp. z o.o. zawartej w dniu 29 kwietnia 2016 r., w dniu dzisiejszym zarząd spółki odstąpił od zawarcia umowy ostatecznej" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec kwietnia br. Neuca poinformowała, że zawarła ze Stanisławem Bogdańskim oraz Joanną Bogdańską (sprzedającymi) przedwstępną warunkową umowę sprzedaży 100% udziałów w hurtowni farmaceutyków Intra, zaś w połowie maja spółka złożyła wniosek o wydanie zgody na tę transakcję do UOKiK-u.

Pod koniec lipca UOKiK poinformował, że skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Neuca kontroli nad Intra. Urząd podał wówczas, że badanie rynku, którym objęci zostali konkurenci uczestników transakcji wykazało, że po przejęciu może dojść do wzmocnienia pozycji Neuki na lokalnym rynku hurtowej sprzedaży wyrobów farmaceutycznych do aptek. Dlatego postępowanie zostało przedłużone.

UOKiK wyraził ostatecznie zgodę na przejęcie kontroli nad Intra na początku grudnia.

dt6xduw

Podstawową działalnością Intra jest hurtowa sprzedaż produktów farmaceutycznych do aptek oraz szpitali. Wartość sprzedaży Intra wyniosła w 2015 r. ok. 856 mln zł. Intra nie ma spółek zależnych i nie prowadzi działalności w zakresie detalicznej sprzedaży produktów farmaceutycznych.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2015 r. wyniósł 29%.

(ISBnews)

dt6xduw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt6xduw