Trwa ładowanie...
d1cgb55

Nie ma obecnie przesłanek aby deficyt '09 był niższy niż 27,2 mld zł - Suchocka-Roguska

2.9.Warszawa (PAP) - Nie ma obecnie przesłanek, żeby twierdzić, że tegoroczny deficyt budżetowy, po nowelizacji ustawy zapisany na poziomie 27,2 mld zł będzie niższy. Dokładniejsza...

Share
d1cgb55

2.9.Warszawa (PAP) - Nie ma obecnie przesłanek, żeby twierdzić, że tegoroczny deficyt budżetowy, po nowelizacji ustawy zapisany na poziomie 27,2 mld zł będzie niższy. Dokładniejsza ocena perspektyw dla budżetu będzie możliwa po III kwartale - ocenia w rozmowie z PAP wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.

"Jest za wcześnie aby mówić, że tegoroczny deficyt będzie niższy. Na razie nie ma powodów żeby sądzić, że będzie lepiej niż założyliśmy w nowelizacji" - powiedziała PAP Suchocka-Roguska.

"W październiku, może listopadzie będziemy mogli powiedzieć więcej co do rokowań dla tegorocznego wykonania budżetu" - dodała.

Komentując dane o PKB za II kw. (wzrost rdr o 1,1 proc.) wiceminister finansów Ludwik Kotecki powiedział niedawno PAP, że struktura tego PKB nie jest propodatkowa i korzystna dla budżetu.

Ze sprawozdania operatywnego z wykonania budżetu wynika, że deficyt po lipcu 2009 roku wyniósł 15.037,1 mln zł.

Ustawa budżetowa po nowelizacji dokonanej przez rząd w lipcu zakłada deficyt budżetowy w tym roku na poziomie 27,18 mld zł, wydatki na poziomie 300.097,8 mln zł, a dochody budżetu państwa według planu mają wynieść 272.911,5 mln zł.

Bartek Godusławski (PAP)

bg/ pam/

d1cgb55

Podziel się opinią

Share
d1cgb55
d1cgb55