Trwa ładowanie...
ycipk-10abgs

Nie ma porozumienia Tesco Polska ze związkowcami. 2 tys. osób straci pracę

Nie przyniosło rezultatów spotkanie związków zawodowych z władzami Tesco Polska. Strony zasiadły do negocjacji ws. zwolnień grupowych, a ich niepowodzenie spowoduje zwolnienie ponad 2 tys. osób. 22 sierpnia brytyjski gigant ogłosi regulamin zwolnień grupowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Tesco szykują się masowe zwolnienia, chociaż sytuację próbowali ratować związkowcy
W Tesco szykują się masowe zwolnienia, chociaż sytuację próbowali ratować związkowcy (Wikimedia Commons CC BY)
ycipk-10abgs

Związkowcy wraz z przedstawicielami firmy zasiedli do stołu w Krakowie, jak podaje portal dlahandlu.pl. Kością niezgody okazały się pieniądze – Tesco zaproponowało dodatkowe świadczenie, które stworzyłoby dysproporcje pomiędzy pracownikami z biura głównego a pracującymi w sklepach.

NSZZ "Solidarność" z kolei postulowała jednakową kwotę dodatkowego świadczenia dla wszystkich pracowników. "S" również nie zgadza się na liczbę zwolnionych pracowników, którą zaproponowała firma.

Związkowcy wskazali, że przedstawiciele firmy nie uargumentowali tej decyzji w żaden sposób. Uważają również, że to działanie odbiłoby się nie tylko na osobach zatrudnionych, ale też na samym Tesco Polska. Brytyjski gigant ma w planach zwolnienie ponad 2 tys. ludzi.

ycipk-10abgs

Zobacz także: Inflacja i drożyzna. Ekspert: Ceny zaczną spadać jesienią

– Od dawna brakuje rąk do pracy, puste półki to nie tylko wyprzedaż towarów, ale również brak pracowników, którzy na co dzień wykładaliby towar na półki sklepowe – przedstawiły sytuację związki, cytowane przez portal dlahandlu.pl.

– Brakuje także pracowników przy bezpośredniej obsłudze klienta tj. kasjerów oraz pracowników na stoiskach lady, ryby, mięso, sery – dodały.

ycipk-10abgs

Przeczytaj: Kaufland zamiast Tesco? Hipermarkety na sprzedaż

Zwolnienia rozpoczną się od 22 sierpnia. Potrwają do końca października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-10abgs

ycipk-10abgs
ycipk-10abgs