Trwa ładowanie...
dydwqlq

Nie ma porozumienia Tesco Polska ze związkowcami. 2 tys. osób straci pracę

Nie przyniosło rezultatów spotkanie związków zawodowych z władzami Tesco Polska. Strony zasiadły do negocjacji ws. zwolnień grupowych, a ich niepowodzenie spowoduje zwolnienie ponad 2 tys. osób. 22 sierpnia brytyjski gigant ogłosi regulamin zwolnień grupowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Tesco szykują się masowe zwolnienia, chociaż sytuację próbowali ratować związkowcy
W Tesco szykują się masowe zwolnienia, chociaż sytuację próbowali ratować związkowcy (Wikimedia Commons CC BY)
dydwqlq

Związkowcy wraz z przedstawicielami firmy zasiedli do stołu w Krakowie, jak podaje portal dlahandlu.pl. Kością niezgody okazały się pieniądze – Tesco zaproponowało dodatkowe świadczenie, które stworzyłoby dysproporcje pomiędzy pracownikami z biura głównego a pracującymi w sklepach.

NSZZ "Solidarność" z kolei postulowała jednakową kwotę dodatkowego świadczenia dla wszystkich pracowników. "S" również nie zgadza się na liczbę zwolnionych pracowników, którą zaproponowała firma.

Związkowcy wskazali, że przedstawiciele firmy nie uargumentowali tej decyzji w żaden sposób. Uważają również, że to działanie odbiłoby się nie tylko na osobach zatrudnionych, ale też na samym Tesco Polska. Brytyjski gigant ma w planach zwolnienie ponad 2 tys. ludzi.

dydwqlq

Zobacz także: Inflacja i drożyzna. Ekspert: Ceny zaczną spadać jesienią

– Od dawna brakuje rąk do pracy, puste półki to nie tylko wyprzedaż towarów, ale również brak pracowników, którzy na co dzień wykładaliby towar na półki sklepowe – przedstawiły sytuację związki, cytowane przez portal dlahandlu.pl.

– Brakuje także pracowników przy bezpośredniej obsłudze klienta tj. kasjerów oraz pracowników na stoiskach lady, ryby, mięso, sery – dodały.

Przeczytaj: Kaufland zamiast Tesco? Hipermarkety na sprzedaż

Zwolnienia rozpoczną się od 22 sierpnia. Potrwają do końca października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dydwqlq

Podziel się opinią

Share
dydwqlq
dydwqlq