Trwa ładowanie...
d19lvjp

Nie ma przeciwwskazań do skupu akcji WSiP za 44 mln zł - prezes

28.8.Warszawa (PAP) - Prezes Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych Stanisław Wedler nie widzi obecnie przeciwwskazań, aby na buyback przeznaczyć maksymalną kwotę 44 mln zł. Zwraca...

d19lvjp
d19lvjp

28.8.Warszawa (PAP) - Prezes Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych Stanisław Wedler nie widzi obecnie przeciwwskazań, aby na buyback przeznaczyć maksymalną kwotę 44 mln zł. Zwraca jednak uwagę na przyspieszenie prywatyzacji Wydawnictwa Bellona, które chce kupić WSiP.

Akcjonariusze wydawniczej spółki zdecydowali w połowie marca o przeznaczeniu do 44 mln zł na nabycie akcji własnych poprzez ogłoszenie wezwania najpóźniej do 30 października.

"Nie ma obecnie przeciwwskazań, aby na skup akcji przeznaczyć całość tej kwoty" - powiedział PAP Wedler.

"Podczas spotkania z przedstawicielami rady nadzorczej będziemy jednak rozmawiali o przyspieszeniu prywatyzacji Wydawnictwa Bellona" - dodał.

d19lvjp

Wedler poinformował, że decyzja o wielkości buybacku i cenie po jakiej będą skupowane akcje może zapaść podczas najbliższego posiedzenia rady nadzorczej na początku września.

Wówczas zarząd spółki przedstawi radzie nadzorczej dwie wyceny akcji WSiP, przygotowane przez niezależne podmioty.

Według planów prywatyzacyjnych Ministerstwa Skarbu Państwa Bellona ma zostać sprywatyzowana w 2009 roku w drodze rokowań. Obecnie doradca prywatyzacyjny przygotowuje wycenę firmy, a negocjacje z inwestorami mają rozpocząć się jeszcze we wrześniu.

Ewa Pogodzińska (PAP)

epo/ ana/

d19lvjp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19lvjp