Trwa ładowanie...

Nie płacisz abonamentu telewizyjnego? Może nie musisz

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przypomina, że listę osób zwolnionych z opłat abonamentowych wciąż regulują dotychczasowe przepisy.

Share
Nie płacisz abonamentu telewizyjnego? Może nie musiszŹródło: Jupiterimages
d1jawll

Ustawa z 2008 roku rozszerzająca katalog osób zwolnionych z płacenia abonamentu RTV czeka na rozpatrzenie przez Trybunał Konstytucyjny. Oznacza to, że bezrobotni i renciści wciąż jeszcze muszą opłacać abonament.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za radio i telewizję nie muszą płacić osoby niepełnosprawne z orzeczoną pierwszą grupą inwalidzką, całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji oraz o znacznym stopniu niepełnosprawności lub o trwałej lub okresowej całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym.

Z opłat abonamentowych są także zwolnione osoby które ukończyły 75 lat oraz otrzymujące świadczenie pielęgnacyjne lub rentę socjalną z ZUS lub innego organu emerytalno-rentowego. Zwolnienie dotyczy również niesłyszących, u których stwierdzono całkowitą głuchotę lub obustronne upośledzenie słuchu i niewidomym, których ostrość wzroku nie przekracza 15 procent.

d1jawll

Wyżej wymienione osoby mogą korzystać ze zwolnienia od opłat abonamentowych pod warunkiem, że nie pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym z co najmniej dwiema osobami, które ukończyły 26. rok życia i nie spełniają warunków do uzyskania tych zwolnień.

Do zwolnienia od opłat abonamentowych uprawnieni są również między innymi inwalidzi wojenni i wojskowi, kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi oraz członkowie rodzin pozostali po kombatantach będących inwalidami wojennymi lub wojskowymi. Szczegółową listę uprawnionych można znaleźć na stronie internetowej Krajowej Rady pod adresem www. krrit.gov.pl.

Jednocześnie Rada przypomina, że z obowiązku płacenia abonamentu nie zwalnia opłacanie rachunków za korzystanie z telewizji kablowej czy z satelitarnych platform cyfrowych.

d1jawll
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jawll
d1jawll