Trwa ładowanie...
d205z8f

Nie wdaję się w spekulacje na temat możliwości objęcia stanowiska prezesa NBP - Morawiecki

30.04. Warszawa (PAP) - Nie wdaję się w spekulacje na temat ewentualnej możliwości objęcia stanowiska prezesa NBP - powiedział w radiu PiN Mateusz Morawiecki, prezes BZ WBK...

d205z8f
d205z8f

30.04. Warszawa (PAP) - Nie wdaję się w spekulacje na temat ewentualnej możliwości objęcia stanowiska prezesa NBP - powiedział w radiu PiN Mateusz Morawiecki, prezes BZ WBK pojawiający się na giełdzie kandydatów na szefa banku centralnego.

"Słyszałem o spekulacjach. Cały czas patrzę na rolę prezesa BZ WBK. Nikt nie dzwonił (z propozycją objęcia stanowiska prezesa NBP - PAP). Takie spekulacje się pojawiają i będą się pojawiać. To szlachetna rola. Ja jednak koncentruję się na pracy. Nie wdaję się w spekulacje" - powiedział w radiu PiN Morawiecki.

Na obsadzenie czeka fotel prezesa NBP, po tragicznie zmarłym w katastrofie smoleńskiej, Sławomirze Skrzypku. Na razie jego obowiązki przejął I zastępca Piotr Wiesiołek. Wśród potencjalnych kandydatów obok prezesa BZ WBK Mateusza Morawieckiego, pojawili się m.in. także: były członek RPP Dariusz Filar, doradca premiera Jan Krzysztof Bielecki, szef Bankowego Funduszu Gwarancyjnego Jerzy Pruski oraz prezes Skarbca Bogusław Grabowski. (PAP)

kba/ asa/

d205z8f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d205z8f