Trwa ładowanie...
IAR
produkty z chin

Niebezpieczne produkty z Chin zalewają Unię. Nowe dane

Najczęściej jako zagrażające zdrowiu zgłaszane są zabawki.
Share
Niebezpieczne produkty z Chin zalewają Unię. Nowe dane
Źródło: WP.PL, Fot: Markles55/flickr (CC BY-SA 2.0)
d1tze9z

*Prawie 2,5 tysiąca niebezpiecznych produktów zostało wycofanych z unijnego rynku w 2014 roku. To o trzy procent więcej, niż w roku poprzednim. Tak wynika z danych przedstawionych dziś przez Komisję Europejską. *

Wykrywaniu towarów, które mogą zagrażać konsumentom, służy system wczesnego ostrzegania, w ramach którego państwa członkowskie wymieniają się informacjami na temat niebezpiecznych produktów.

W ubiegłym roku prawie 30 procent zgłoszeń dotyczyło zabawek co, jak zauważyła unijna komisarz ds. konsumentów Vera Jourova, jest bardzo niepokojące.

d1tze9z

- Zabawki dla dzieci cały czas są najczęściej zgłaszanymi produktami, co oznacza, że bezpieczeństwo produktów jest kluczowe dla osób najbardziej narażonych na zagrożenia. Aby odpowiedzieć na to wyzwanie, pracujemy z partnerami na całym świecie w sprawie stosowania wysokich standardów produktów oraz prowadzimy kampanie informacyjne dotyczące produktów dla dzieci - powiedziała Jourova.

W ubiegłym roku najwięcej zgłoszeń pochodziło z Niemiec (296). Polska zgłosiła 44 niebezpieczne produkty. 64 procent wszystkich zgłoszeń w Unii Europejskiej dotyczyło produktów z Chin.

d1tze9z

Podziel się opinią

Share
d1tze9z
d1tze9z