Trwa ładowanie...

Niedziele handlowe w lipcu. Sprawdź, czy w ten weekend zrobisz zakupy

To już ostatnia niedziela miesiąca. Zakaz handlu jej nie obejmuje. 29 lipca zrobimy zakupy we wszystkich, większych sieciach handlowych. Czynne będą także galerie handlowe.

Share
Niedziele handlowe w lipcu. Sprawdź, czy w ten weekend zrobisz zakupy
Źródło: Fotolia, fot: Davizro Photography
d4762nk

Zakaz handlu w niedzielę wciąż wprowadza konsternację wśród Polaków, przyzwyczajonych do robienia dużych zakupów o każdej porze dnia i nocy i w każdy dzien tygodnia. Tymczasem od momentu wprowadzenie przez PiS nowych przepisów, wielu co weekend zadaje sobie to samo pytanie: czy dziś jest niedziela handlowa?.

Rozwiewamy wątpliwości. W lipcu przypadły aż trzy niedziele z zakazem handlu: 8,15 i 22. W tych dniach sklepy były ustwowo zamknięte. Tylko niedziela 1 lipca oraz 29 lipca są dniami handlowymi. W następną, w niedzielę 5 sierpnia zakupy w galeriach również będą możliwe. Niehandlowe będą dopiero kolejne niedziele - 12 i 19 sierpnia.

<a href="http://www.money.pl/u/file.php?id=23244">Nie wiesz, która niedziela jest handlowa, a która nie?Sprawdź w naszym kalendarzu!</a>

Prawo, które weszło w życie w marcu, przewiduje jednak wyjątki od reguły. Niektóre placówki handlowe są otwarte nawet w niedziele mimo zakazu handlu.

d4762nk

Przede wszystkim zakaz ten nie obejmie punktów, w których to właściciel staje za ladą. Tak więc można się spodziewać, że część, zwłaszcza tych małych, osiedlowych sklepów będzie w niedzielę czynna.

W sobotę, przed niehandlową niedzielą, wiele dużych sklepów wydłuża godziny pracy. Na zakupy można wybrać się więc nawet nawet bardzo późnym wieczorem.

W lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku i listopadzie będziemy mogli udać się do sklepów w pierwsze i ostatnie niedziele danego miesiąca - 1 i 29 lipca, 5 i 26 sierpnia, 2 i 30 września, 7 i 28 października oraz 4 i 25 listopada. W grudniu zakaz handlu będzie obowiązywał tylko w jedną niedzielę - 9 grudnia.

d4762nk

Od 1 stycznia 2019 r. przepisy będą zaostrzone - handel będzie dozwolony tylko w ostatnią niedzielę miesiąca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4762nk

Podziel się opinią

Share
d4762nk
d4762nk