Trwa ładowanie...

Niekończące się kumulacje w Lotto. Teraz do wygrania 15 mln zł

Sześć losowań bez trafionej "szóstki" w Lotto doprowadziło do kolejnej kumulacji. W sobotę do wygrania jest 15 mln zł. To już kolejna megakumulacja w tym roku.

Share
Niekończące się kumulacje w Lotto. Teraz do wygrania 15 mln zł
Źródło: Eastnews, fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER
d14zasp

4 sierpnia mieszkaniec Jędrzejowa zgarnął 10 mln 881 tys. zł. Od tego czasu stawka w największej polskiej grze losowej rosła. Dzięki temu teraz wygrać będzie można 15 mln zł. I tym samym stać się 1131. lottomilionerem.
Trzeba przyznać, że ten rok dla Lotto jest bardzo szczęśliwy. Już od kilku miesięcy nie padają bowiem niskie wygrane. Co dwa-trzy tygodnie mamy do czynienia z kumulacjami. W lipcu główne wygrane były tylko dwie - 6,4 mln zł i w drugiej dwie osoby trafiły po 12,2 mln zł. W czerwcu tylko jedna o wysokości 19,2 mln zł. Z kolei w maju w Lotto trzy osoby trafiły po 19 mln, a potem jedna jeszcze 30,5 mln zł.

Tak wygląda niemal cały 2016 rok. Dlaczego dla Lotto jest szczęśliwy? Standardowe 2 mln zł do kolektur przyciąga tylko stałych graczy. Przychody więc nie rosną. To duże kumulacje sprawiają, że Totalizator Sportowy, czyli właściciel marki Lotto, zarabia. Wtedy bowiem losy w nadziei na wygranie 20, 30 czy 40 mln zł puszcza znacznie więcej osób.

W zeszłym roku Totalizator Sportowy miał ponad 5,2 mld zł przychodów. Był to rekordowy rok w historii. Choć wynikał głównie ze zwiększonych przychodów z samego Lotto, to państwowy monopolista od lat stara się zwiększyć swoje portfolio. Między innymi dlatego promuje swoje inne gry: zdrapki, Lotto Plus oraz Mini, Keno czy MultiMulti.

d14zasp

Przełomowy może być jednak 2017 rok. Rząd chce bowiem przyznać Totalizatorowi Sportowemu możliwość oferowania swoich gier przez internet. Prawdziwą rewolucją będzie jednak przejęcie przez firmę monopolu na automaty o niskich wygranych, czyli tzw. jednorękich bandytów. Ten rynek szacuje się nawet na kilka miliardów złotych.

Jednocześnie Polacy będą mogli grać o stawki dużo wyższe niż 20, 30 czy nawet 50 mln zł. Rząd zamierza bowiem tak zmienić prawo, by Totalizator Sportowy mógł uczestniczyć w loteriach multijurysdykcyjnych, czyli tych organizowanych w kilku krajach. Najprawdopodobniej TS zaoferuje w naszym kraju EuroMillions lub EuroJackpot. W tej pierwszej wygrane sięgają nawet 190 mln euro, w drugiej 90 mln euro.

d14zasp

Podziel się opinią

Share
d14zasp
d14zasp