Niektórym ledwo skończyły się ferie, a tu znowu wolne. Aż sześć dni

Wielkanoc oraz następujący po niej Poniedziałek Wielkanocny, są świętami ruchomymi. W tym roku obchodzić będziemy je 31 marca oraz 1 kwietnia. Ile dni wolnego od szkoły będą mieli uczniowie podczas tegorocznej przerwy wielkanocnej? Na pewno są w lepszej sytuacji niż pracujący rodzice.

Uczniowie zyskali 6 dni wolnego od szkoły
Uczniowie zyskali 6 dni wolnego od szkoły
Źródło zdjęć: © Freepik | Freepik

Przerwa wiosenna w szkołach organizowana jest w okresie świąt wielkanocnych. Jak podaje "Fakt", przerwa świąteczna w 2024 r. potrwa 6 dni - od 28 marca do 2 kwietnia. Oznacza to, że w Wielki Czwartek i Piątek oraz wtorek po świątecznym poniedziałku to dni bez zajęć edukacyjnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Na koncie ma 9,5 mln zł. Jak do tego doszedł? "Byłem młodym pelikanem" Marcin Iwuć w Biznes Klasie

Przerwa wielkanocna dla uczniów. Aż 6 dni wolnego

Dla osób pracujących święta wielkanocne wiążą się z dwoma dniami wolnymi od pracy: 31 marca i 1 kwietnia. Niestety, jeśli święto wypada w niedzielę, jak 31 marca, pracownik nie otrzymuje dodatkowego dnia wolnego - czytamy w "Fakcie".

Warto przypomnieć, że w tym roku ferie zimowe jako ostatni, od 12 do 25 lutego, mieli uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Oznacza to, że po miesiącu nauki zyskali kolejne sześć dni wolnego w związku z Wielkanocą.

Jak będą otwarte sklepy w święta?

Jak pisaliśmy w WP Finanse, w Wielką Sobotę, która w tym roku wypada 30 marca, sklepy zostaną zamknięte przed 14:00. Po tej godzinie działalność będą mogły prowadzić jedynie te punkty, które zostały wskazane jako wyjątki od zakazu handlu.

Ograniczenie sprzedaży, które zacznie obowiązywać w Wielką Sobotę o godzinie 14:00, potrwa przez całą Wielkanoc oaz Poniedziałek Wielkanocny. W jego trakcie zrobienie zakupów będzie możliwe wyłącznie w punktach, których profil działalności jest zgodny z listą wyjątków od zakazu handlu, czyli m.in. w aptekach czy na stacjach paliw.

Źródło artykułu:WP Finanse
wielkanocszkołauczniowie

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (4)