Trwa ładowanie...

Nieścisłości w opisie produktu z Lidla. "Różnice standardów technicznych lodówek"

W Polsce wystarczy piec 12 minut w piekarniku, a w Hiszpanii i w Danii już 17 minut. W Polsce należy przechowywać do +7 stopni, a w innych krajach do +5 lub +6. Na takie nieścisłości na opakowaniu jednego produktu z Lidla wskazał czytelnik WP. Poprosiliśmy sieć dyskontów o wyjaśnienia.

Share
Nieścisłości w opisie produktu z Lidla. "Różnice standardów technicznych lodówek"
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
d2xu0k6

"W piątek (14.09) napisałem do Lidla o nieścisłościach w opisach tego samego produktu w różnych językach - np. w Polsce wystarczy piec 12 minut w piekarniku, a w Hiszpanii i w Danii już 17 minut" - napisał do nas czytelnik za pośrednictwem dziejesie.wp.pl.

"Informacje o przechowywaniu produktu też się różnią - w Polsce do +7 stopni, a w innych krajach do +5 lub +6. Również występują różnice w sposobie wykorzystania piekarnika" - napisał pan Piotr. "Lidl chyba zlekceważył moją informację" - stwierdził.

Wideo: kawa za 7 zł z Lidla vs. kawa za 25 zł od baristy. Która smaczniejsza?

Na dowód przesłał zdjęcie pudełka z plackiem typu quiche lorraine. Faktycznie, na opakowaniu rzucają się różne - w zależności od wersji językowej - opisy dotyczące sposobu przechowywania i przygotowania produktu.

d2xu0k6

Sprawa dość zaskakująca i trudna do wytłumaczenia. Dla Lidla najwyraźniej również, ponieważ na wyjaśnienia sieci musieliśmy czekać kilka dni.

Jak się okazuje, różne temperatury przechowywania produktu wynikają z "innych standardów technicznych lodówek w sklepach".

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl

"W Polsce standardowa temperatura przechowywania artykułów chłodniczych to 0 – 7 stopni Celsjusza i taką informację umieściliśmy na opakowaniu, po uprzedniej zgodzie dostawcy" - wyjaśnia.

d2xu0k6

Czyli błędu w tym przypadku nie ma, są tylko różne standardy techniczne lodówek. W drugim przypadku błąd jednak jest.

"Odnosząc się z kolei do czasu przygotowania dania, błąd leży po naszej stronie. Etykiety zostaną skorygowane" - wyjaśnia Lidl.

To nie pierwsza w ostatnim czasie sprawa źle opisanego produktu w Lidlu. Na froncie opakowania salami z Lidla napisano "bez glutaminianu sodu", ale na odwrocie, w składzie, już znajdziemy glutaminian sodu.

"Informujemy, że artykuł "Salami dojrzewające paprykowe" nie zawiera glutaminianu sodu. Tym samym oznaczenie na opakowaniu jest poprawne. Natomiast błąd pojawił się na etykiecie ze składem produktu" - wyjaśnił Lidl.

d2xu0k6

Sieć zapowiedziała, że partie produktu z niepoprawną etykietą zostaną niezwłocznie wycofane ze sklepów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xu0k6

Podziel się opinią

Share
d2xu0k6
d2xu0k6