Trwa ładowanie...

Niespodziewana ofiara Brexitu. Pracę może stracić nawet 40 tys. osób

Właściciele irlandzkich barów ostrzegają, że decyzja Wielkiej Brytanii o wyjściu z Unii Europejskiej bardzo źle odbije się na ich interesie. Już teraz coraz mniej Brytyjczyków odwiedza Zieloną Wyspę.

Niespodziewana ofiara Brexitu. Pracę może stracić nawet 40 tys. osóbŹródło: WP.PL
d39561l
d39561l

- Od początku tego roku liczba Brytyjczyków, którzy odwiedzili nasz kraj spadła aż o 7 proc. Spodziewamy się, że na tym się nie skończy, a będzie jeszcze gorzej – powiedział w rozmowie z portalem Bloomberg News Pat Crotty z Narodowej Organizacji Handlu.

Ten niekorzystny trend naturalnie przekłada się na zarobki pubów. Biorąc pod uwagę fakt, że 40 proc. wszystkich turystów wyspy stanowią właśnie Brytyjczycy, większość barów może po prostu zbankrutować.

Narodowy Bank Centralny Irlandii wskazuje, że jeśli sprawdzą się czarne scenariusze i większość pubów zostanie zamkniętych, pracę może stracić 40 tys. osób.

Właściciele barów podkreślają, że najbardziej kluczową sprawą jest stosunek wartość funta szterlinga do funta. Niestety od czasu referendum brytyjska waluta straciła 9 proc. na swojej wartości.

oprac. Szymon Kuś

d39561l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39561l