Trwa ładowanie...
irlandia

Niespodziewana ofiara Brexitu. Pracę może stracić nawet 40 tys. osób

Właściciele irlandzkich barów ostrzegają, że decyzja Wielkiej Brytanii o wyjściu z Unii Europejskiej bardzo źle odbije się na ich interesie. Już teraz coraz mniej Brytyjczyków odwiedza Zieloną Wyspę.

Share
Niespodziewana ofiara Brexitu. Pracę może stracić nawet 40 tys. osób
Źródło: WP.PL
d1e6wua

- Od początku tego roku liczba Brytyjczyków, którzy odwiedzili nasz kraj spadła aż o 7 proc. Spodziewamy się, że na tym się nie skończy, a będzie jeszcze gorzej – powiedział w rozmowie z portalem Bloomberg News Pat Crotty z Narodowej Organizacji Handlu.

Ten niekorzystny trend naturalnie przekłada się na zarobki pubów. Biorąc pod uwagę fakt, że 40 proc. wszystkich turystów wyspy stanowią właśnie Brytyjczycy, większość barów może po prostu zbankrutować.

Narodowy Bank Centralny Irlandii wskazuje, że jeśli sprawdzą się czarne scenariusze i większość pubów zostanie zamkniętych, pracę może stracić 40 tys. osób.

Właściciele barów podkreślają, że najbardziej kluczową sprawą jest stosunek wartość funta szterlinga do funta. Niestety od czasu referendum brytyjska waluta straciła 9 proc. na swojej wartości.

oprac. Szymon Kuś

d1e6wua

Podziel się opinią

Share
d1e6wua
d1e6wua