Trwa ładowanie...
d3ifkbf

Niewielka realizacja zysków w USA

Podczas wczorajszej sesji na amerykańskich giełdach obserwowaliśmy realizację zysków.
Share
Tomasz Regulski
Tomasz RegulskiŹródło: TMS Brokers
d3ifkbf

Dow Jones zniżkował o 0,34%, S&P 500 o 0,33%, a technologiczny Nasdaq obniżył się 0,4%. Po ostatnich wzrostach na wartości traciły wczoraj spółki z sektora detalicznego, a oprócz chęci realizacji zysków, część inwestorów redukowała swoje zaangażowanie w tych papierach w wyniku obaw przed zaplanowaną na czwartek publikacją danych na temat sprzedaży detalicznej w lipcu. Walory spółki Best Buy spadły o 5,26% po tym jak Goldman Sachs obniżył rating dla papierów tej firmy do "neutralny".

Citigroup oraz Bank of America zyskały na wartości po informacji, że amerykańskie banki mogą zarobić 38,5 mld USD na opłatach za przekraczanie dopuszczalnego stanu konta. W postępowaniu inwestorów widać było oczekiwanie na zaplanowaną na środę decyzje FOMC w sprawie stóp procentowych. Po publikacji lepszych od oczekiwań danych z amerykańskiego rynku pracy wzrosło w opinii wielu uczestników rynku prawdopodobieństwo, że do końca roku Rezerwa Federalna podniesie główną stopę procentową o 25 pb.

Podczas dzisiejszej sesji w Azji obserwować można było umiarkowane wzrosty. Na większą zwyżkę nie pozwoliły dane makro z Chin. Produkcja przemysłowa w tym kraju w lipcu odnotowała mniejszy od prognoz wzrost (10,8% wobec prognoz 11,5%), eksport spadł o 23% r/r. Silnie w minionym miesiącu obniżyła się wartość nowych kredytów udzielonych w Chinach w stosunku do czerwca.

d3ifkbf

Na wczorajszej sesji w Europie przeważały spadki, a najsilniej na wartości traciły banki na czele z Lloyds Bank (-4,03%) w związku z domniemaną emisją nowych akcji. Słabo wypadł również sektor motoryzacyjny, ciągnięty w dół przez walory spółki Volkswagen (ok. -7%) po tym jak bank HSBC obniżył rating dla papierów tego producenta aut do "niedoważony" z "neutralny" oraz zredukował cenę docelową. Wraz ze zniżką cen akcji producenta miedzi Rio Tinto (-3,3%) tracił cały sektor wydobywczy. Dzisiejszą sesję większość indeksów na Starym Kontynencie rozpoczęła od wzrostów na czele z tracącymi wczoraj spółkami wydobywczymi. Dzisiejsza sesja powinna przebiegać spokojnie ze względu na brak publikacji wyników kwartalnych z dużych spółek oraz kluczowych danych makro.

Michał Fronc
Tomasz Regulski
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

d3ifkbf

Podziel się opinią

Share
d3ifkbf
d3ifkbf