Niezdecydowania ciąg dalszy
Początek wczorajszej sesji na warszawskim rynku terminowym wypadł na poziomie piątkowego zamknięcia, tj. na wysokości 2 470 pkt. Po chwilowych wahaniach w okolicy odniesienia do głosu doszli kupujący, kierując rynek na północ.
17.08.2010 | aktual.: 17.08.2010 09:16
Radość posiadaczy długich pozycji nie trwała jednak długo, gdyż po osiągnięciu lokalnego szczytu na poziomie 2 483 pkt, kurs FW20U10 zaczął tracić na wartości. Napór podaży w szybkim tempie zniwelował poranne wzrosty i doprowadził do wyznaczenia po godz. 10:00 dziennego minimum na poziomie 2 451 pkt, wyrównując tym samym intradayowy dołek z zeszłego tygodnia. Kolejne godziny handlu przyniosły wahania na lekkim minusie, lecz w końcówce kwotowań, kupujący, korzystając z dobrego początku sesji za oceanem, przeprowadzili atak, który wyznaczył zamknięcie na poziomie 2 488 pkt (+0,7%). Baza po zakończeniu sesji wynosi +5 pkt, LOP wzrósł minimalnie do poziomu 113,9 tys. szt. Wolumen obrotu wyniósł w poniedziałek 31,8 tys. kontraktów.
W trakcie wczorajszej sesji rynek pozostał w zakresie dotychczasowych zmian. Poniedziałkowe kwotowania wpisały się tym samym w obowiązujący od połowy minionego tygodnia schemat, który nie pozwala obu stronom na pokonanie żadnej kluczowej bariery. Ostatecznie końcowy atak popytu pozwolił przeważyć szalę na korzyść byków i doprowadził do pokonania krótszej z obserwowanych średnich. Choć pozbawiona górnego cienia biała świeca wyrysowana w obrazie sesji świadczy na korzyść byków, zapału kupującym nie starczyło na domknięcie luki z 11.08 br., która już drugi dzień z rzędu skutecznie broni sierpniowych zdobyczy niedźwiedzi. Analogicznie zaporą nie do sforsowania dla podaży w cenach zamknięcia ponownie okazało się wsparcie na poziomie 2 464 pkt jak i intradayowe minimum na wysokości 2 451 pkt, w okolicach którego przebiega 38,2% zniesienia wakacyjnej fali wzrostowej. Z obserwowanych oscylatorów uwagę zwraca RSI, który zyskał nieznacznie na wartości, oddalając się tym samym od poziomu 50 pkt. Dalszemu osłabieniu
uległo wskazanie oscylatora siły trendu ADX, potwierdzając słabość obecnego trendu.
BM Banku BPH