Trwa ładowanie...
d3lwxfc

Novainvest planuje upublicznienie dwóch spółek, w tym Interlandii

28.10. Warszawa (PAP) - Novainvest ma w planach upublicznienie Interlandii oraz drugiej spółki wykonawczej ze swojego portfela inwestycyjnego - poinformował wiceprezes spółki...

d3lwxfc
d3lwxfc

28.10. Warszawa (PAP) - Novainvest ma w planach upublicznienie Interlandii oraz drugiej spółki wykonawczej ze swojego portfela inwestycyjnego - poinformował wiceprezes spółki Tomasz Bartel. Spółka planuje także akwizycję spółki publicznej, do której może dojść w IV kwartale 2010 roku oraz całkowite wyjście z jednej ze swoich inwestycji. Portfel Novainvest w 2011 roku może tworzyć 5-10 podmiotów.

"Interlandia ma zostać upubliczniona w przyszłym roku poprzez przeprowadzenie procesu pre-IPO, a następnie IPO i upublicznienie na rynku NewConnect, przy założeniu osiągnięcia zakładanych parametrów przychodowych i zysku. Forma upublicznienia nie została jeszcze wybrana, będzie to albo odsprzedaż inwestorowi finansowemu części pakietu, albo zaangażowanie inwestora branżowego" - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami Bartel.

"Rozważamy także upublicznienie drugiej spółki z naszego portfela, o charakterze wykonawczym. Na razie nie chcemy podawać jej nazwy. Nabywaliśmy ją ze stratą, ale proces restrukturyzacji został zakończony i spółka ta będzie zyskowna już po tym roku" - dodał.

Bartel poinformował, że Interlandia realizuje obecnie dwie transakcje przejęcia. Pierwsza akwizycja dotyczy podmiotu z centralnej Polski, obsługującego około 500 klientów, o rocznych przychodach na poziomie 300 tys. zł. Druga to przejęcie spółki SferaNet, obsługującej około 1.000 klientów, o rocznym przychodzie bliskim 2 mln zł.

d3lwxfc

"W wyniku przeprowadzonych akwizycji Interlandia na koniec I kwartału 2011 roku będzie obsługiwała około 2-2,5 tys. klientów, osiągała przychód na poziomie 2,5-3 mln zł oraz kilkuprocentowy zysk na poziomie EBITDA" - powiedział wiceprezes Novainvest.

Novainvest planuje także pozyskanie nowego podmiotu do swojego portfela, co może zostać zrealizowane jeszcze w IV kwartale bieżącego roku.

"Jesteśmy cały czas w czasie negocjacji. Wszystko zależy od ceny, ale możliwa jest finalizacja transakcji jeszcze w ostatnim kwartale 2010 roku. Podmiot ten jest notowany na rynku i leży w obszarze naszych zainteresowań inwestycyjnych. Chcemy przejąć jego znaczący pakiet. W początkowej fazie chcielibyśmy zaoferować mu przede wszystkim know-how, zwłaszcza wsparcie w dziedzinie zarządzania" - podał Bartel.

Novainvest w swoim planie inwestycyjnym na rok 2011 zapowiada także całkowite wyjście z jednej inwestycji.

d3lwxfc

"Obecnie toczą się zaawansowane rozmowy w tej sprawie, a ich pozytywne zakończenie będzie miało znaczący wpływ na wynik finansowy Novainvest" - poinformował Bartel.

Wiceprezes Novainvest wskazał, że dla budowania portfela inwestycyjnego spółki kluczowa jest jakość, a nie ilość akwizycji.

"Chcemy pozyskać stabilny, duży akcjonariat, który rozumie nasz model biznesowy. Myślimy o tym, by w 2011 roku posiadać od 5 do 10 spółek portfelowych. Te inwestycje niekoniecznie muszą mieć charakter długoterminowy, choć najczęściej właśnie taki horyzont inwestycyjny nas interesuje" - dodał.

d3lwxfc

Tomasz Bartel poinformował również, że jedna ze spółek portfelowych Novainvest, PT Croscarrier, prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie dwóch nowych kontraktów, których łączna wartość przekracza 2,5 mln zł.

"Jeśli oba kontrakty dojdą do skutku wówczas spółka ta może osiągnąć sześciocyfrowy przychód. Zaktualizowany biznes plan spółki zakłada osiągnięcie progu rentowności do połowy 2011 roku" - podał.

Novainvest, która w sierpniu zadebiutowała na rynku NewConnect, specjalizuje się w inwestycjach w innowacyjne przedsięwzięcia na różnym etapie rozwoju, które związane są z rynkiem telekomunikacyjnym i informatycznym. Firma wykorzystuje efekty synergii pomiędzy działalnością poszczególnych firm wchodzących w skład jej portfela inwestycyjnego.

d3lwxfc

Portfel Novainvest tworzą spółki: Tele B Sp. z o.o. (specjalizująca się w usługach z zakresu budownictwa telekomunikacyjnego oraz teletechnicznego), Optonet Sp. z o.o. (realizująca inwestycje pod klucz dla operatorów niezależnych - budowa infrastruktury teletechnicznej oraz instalacja sprzętu telekomunikacyjnego), Interlandia Sp. z o.o. (oferująca usługi tzw. "triple play" - telewizja kablowa, dostęp do internetu i telefonu przez jedno gniazdko abonenckie), PT Croscarrier Sp. z o.o. (zamierza obsługiwać klientów biznesowych w zakresie kolokacji, transmisji danych oraz dzierżawy ciemnych łączy) oraz Invitum.pl Sp. z o.o. (projekt nastawiony na wyszukiwanie talentów w sektorze wysokich technologii). (PAP)

jow/ pr/ ana/

d3lwxfc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lwxfc