Trwa ładowanie...

Nowa nazwa rosyjskiej sieci sklepów. Wracają do interesów z Zachodem

Rosyjski biznes wraca na Zachód. Dyskont Mere zmienił nazwę, ale zasady zakupów się w nim nie zmieniły. W Belgii działają już trzy sklepy spod szyldu My Price. Do tego firma prowadzi rekrutacje na stanowiska menadżerskie.

Rosyjski dyskont zmienił nazwę i udaje zachodni sklepRosyjski dyskont zmienił nazwę i udaje zachodni sklepŹródło: Adam Świerczyński, fot: Adam Świerczyński
d3x8c2g
d3x8c2g

Rosyjski twardy dyskont Mere wraca do działań operacyjnych na terenie UE. Sieć należąca do firmy Svetofor miała swoje placówki nie tylko w Rosji, ale również w Chinach, Kazachstanie oraz na Białorusi.

Sieć rozpoczynała ekspansję na rynki Europy Zachodniej, w tym do Niemiec, sumując łącznie w przybliżeniu 800 filii. Miała też dziewięć sklepów nad Wisłą. Pierwszy został otwarty dwa lata przed wybuchem wojny w Częstochowie. Po pełnoskalowej inwazji na Ukrainę firma wycofała się z Europy Zachodniej. Jednak, jak widać — tylko do czasu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polak stworzył potęgę - Panattoni to największy deweloper przemysłowy w Europie - Biznes Klasa #21

Mere - nowa nazwa, stary format

Belgijskie serwisy informacyjne podają, że Mere powraca, lecz pod nową nazwą — MyPrice. Pomimo zmiany nazwy, koncepcja pozostaje bez zmian — towar nadal będzie dostarczany bezpośrednio z palet, a należy zapomnieć o świeżych warzywach. Obecnie działają już trzy tego typu sklepy.

d3x8c2g

Firma Lightkommerz, która jak piszą wiadomoscihandlowe.pl, jest podmiotem prawnym My Price, została założona jesienią 2020 roku.

Obecnie firma obsługująca nowy-stary rosyjski dyskont rekrutuje w Belgii na stanowiska asystenta ds. administracyjnych, asystenta ds. zakupowych, kierownika sklepu oraz specjalisty ds. zakupów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3x8c2g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3x8c2g