Trwa ładowanie...

Nowa piątka PiS. Kaczyński: idziemy drogą ku sprawiedliwej Polsce

Dzięki nam Polacy nie muszą się już zastanawiać, czy mają na leki. Niektórzy po raz pierwszy wyjechali na wakacje, kupili dziecku smartfona. Kroczymy ku sprawiedliwej Polsce. Żeby ten marsz kontynuować, potrzebujemy władzy, bo władza to możliwości - powiedział Jarosław Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu.

Share
Nowa piątka PiS. Kaczyński: idziemy drogą ku sprawiedliwej Polsce
Źródło: PAP
d3b2g7b

- Nasi przeciwnicy nawet gdyby chcieli nie potrafią tej drogi kontynuować, mówią że mają zamiar to wszystko zmienić i zniszczyć politykę społeczną i polską demokrację, budować jest trudno niszczyć łatwo - dodał Kaczyński.

Konwencja PiS we Wrocławiu trwała zaledwie kilka minut i zakończyła się na krótkim przemówieniu Kaczyńskiego.

d3b2g7b

- Nie ma czasu do stracenia. Ruszamy na spotkania, które odbędą się w całym regionie dolnośląskim - powiedział prezes.

Zobacz też: A. Kwaśniewski m.in. o kampanii do PE, przyszłości UE oraz starciu Dudy i Tuska w "Racji Stanu"

Program socjalny, zwany popularnie "piątką Kaczyńskiego", szef partii zaprezentował podczas prezentacji programu w wyborach do PE przed kilkoma tygodniami. nowe obietnice wyborcze PiS, to: rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko, wypłata 13. emerytury w kwocie 1100 zł brutto, likwidacja podatku PIT dla osób do 26. roku życia, zwiększenie kwoty wolnej od podatku i przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych. Koszt tego programu rząd wyliczył na 42 mld złotych.

Koalicja Europejska też o programie

W tym samym czasie co konwencja "Polska Sercem Europy" we Wrocławiu, w Warszawie odbywała się konwencja Koalicji Obywatelskiej. W jej trakcie przemawiali najważniejsi kandydaci KO do Parlamentu Europejskiego. Grzegorz Schetyna zapowiedział, że gdy jego partia dojdzie do władzy, nie zrezygnuje z programu 500+,a ponadto znajdzie pieniądze na podwyżki dla nauczycieli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3b2g7b

Podziel się opinią

Share
d3b2g7b
d3b2g7b