Trwa ładowanie...
d4l6j0z

Nowa Sól/Nowy inwestor wybuduje za 50 mln zł zakład w podstrefie K-SSSE

Firma Electropoli-Galwanotechnika wybuduje fabrykę w podstrefie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Nowej Soli (Lubuskie). Zakład ma rozpocząć działalność w ciągu roku i dać zatrudnienie 100-120 osobom.

Share
d4l6j0z

Wartość inwestycji szacowana jest na 50 mln zł - poinformowała w środę PAP rzecznik Urzędu Miejskiego w Nowej Soli Ewa Batko.

"Firma w większości będzie zatrudniać osoby na stanowisko operatora linii lakierniczej, jednak dopiero po serii szkoleń" - powiedziała PAP Batko.

Electropoli-Galwanotechnika to firma z Bielska-Białej zajmująca się wykonywaniem powłok ochronnych i dekoracyjnych oraz lakierowaniem wielowarstwowym. Spółka wykonuje powłoki zarówno na detalach ze stali, odlewanych, odkuwanych, aluminiowych i ze stopów lekkich oraz detalach stanowiących kombinację kilku materiałów. Pracuje m.in. na rzecz przemysłu motoryzacyjnego.

d4l6j0z

Zakład, który powstanie w Nowej Soli, będzie miał najnowocześniejszą linię technologiczną, w pełni zautomatyzowaną oraz energooszczędną. Inwestor nie wyklucza także późniejszej rozbudowy zakładu, co w perspektywie 2-3 lat może wygenerować kolejne miejsca pracy.

Firma Galwano-Technika powstała w 1983 r. W 1999 r. powstał ZUT Galwano-Technika I Sp. z o.o., który przejął od Fiat Auto Poland kompleksową lakiernię nadwozi wraz z infrastrukturą i linią do tzw. malowania kataforetycznego. W 2010 r. firma weszła do francuskiej grupy Electropoli.

W 2013 r. firma uruchomiła nową kabinę proszkową do malowania elementów aluminiowych i rozpoczęła bezpośrednią współpracę z Daimlerem i BMW. W 2014 r. Electropoli-Galwanotechnika uruchomiła stanowiska do montażu wsporników Scania.

d4l6j0z

Podziel się opinią

Share
d4l6j0z
d4l6j0z