Trwa ładowanie...

Nowe kanały od Telewizji Polskiej

Telewizja Polska zamierza w marcu br. złożyć w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wnioski o koncesje satelitarne dla kanałów TVP Rozrywka i TVP Dokument - podał serwis Press.pl.

Share
Nowe kanały od Telewizji PolskiejŹródło: Jupiterimages
d48j6hp

W poniedziałek rada nadzorcza TVP pozytywnie zaopiniowała przedstawioną przez zarząd koncepcję nowych stacji. Telewizja publiczna planuje, że rozpoczną one nadawanie do końca bieżącego roku.

TVP Rozrywka miałaby nadawać polskie programy rozrywkowe, tak współczesne, jak i powtórki znanych już pozycji. TVP Dokument ma z kolei emitować polskie i zagraniczne filmy dokumentalne. Kanał funkcjonować będzie niezależnie od stacji TVP Historia, która nie zmienia nazwy.

- Kanały TVP Rozrywka i TVP Dokument będą dostępne na multipleksie trzecim naziemnej telewizji cyfrowej - zapowiadał Jacek Weksler, dyrektor Biura Koordynacji Programowej TVP, którego wypowiedź podawały jeszcze w styczniu WirtualneMedia.pl. Poza tym stacje te znajdą się w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych.

Obecnie Telewizja Polska ma takie kanały tematyczne jak TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Seriale i TVP Sport.
W dalszej przyszłości TVP planuje uruchomienie kanałów TVP dla Dzieci i TVP Natura.

d48j6hp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48j6hp
d48j6hp