Trwa ładowanie...
stawki

Nowe stawki za przejazd po autostradach?

Rząd chce zmniejszyć stawki za przejazd po autostradach i drogach ekspresowych - pisze "Puls Biznesu". Jest to kolejny pomysł, by zachęcić przewoźników do jeżdżenia po autostradach, a nie po drogach lokalnych.

Share
Nowe stawki za przejazd po autostradach?
Źródło: WP.PL
d2zx3y2

Kierowcy samochodów osobowych mieliby płacić na autostradach 20 groszy/km, a ciężarówki - 46 groszy. Stawki na drogach ekspertowych miałyby wynieść 36 groszy/km, a na drogach współfinansowanych przez Unię nawet 26 groszy/km.

Resort infrastruktury uważa, że dzięki nowemu pomysłowi zmniejszy się liczba ciężarówek na drogach lokalnych, trasy będą bezpieczniejsze, a ich remonty tańsze - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Według przewodniczącego Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego Bolesława Milewskiego, wprowadzenie opłat za przejazd oznacza zwiększenie kosztów dla każdego przewoźnika w granicach 12-20 tysięcy rocznie. Jego zdaniem, rząd nie ma bowiem danych dotyczących faktycznej liczby przejazdów. Milewski proponuje, by wprowadzić monitoring i policzyć faktyczne natężenie ruchu oraz podnieść cenę winiet jednodniowych. Pozwoli to na zwiększenie wpływów od przewoźników zagranicznych.

d2zx3y2

Podziel się opinią

Share
d2zx3y2
d2zx3y2