ycipk-4k8gn5

Nowe znaki drogowe już w sierpniu. Dotyczą odcinkowego pomiaru prędkości

Dwa nowe znaki: D-51a oznaczający "automatyczną kontrolę średniej prędkości" oraz D-51b oznaczający jej koniec zastąpią dotychczasowe - informuje "Rzeczpospolita". Dotychczasowe to według kierowców za mało.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obecne znaki są niewystarczające. Dlatego od połowy sierpnia pojawią się nowe.
Obecne znaki są niewystarczające. Dlatego od połowy sierpnia pojawią się nowe. (East News, Fot: Kosc/AGENCJA WSCHOD/REPORTER)
ycipk-4k8gn5

Na czym ma polegać różnica między starym, obecnym znakiem a nowym? Nowy znak D-51a ma zawierać dodatkową informację o długości odcinkowego pomiaru prędkości.

Ponadto w lewym dolnym rogu znak ma informować o dozwolonej na danym odcinku prędkości, dodaje "Rzeczpospolita". W tej chwili kierowcy, nie wiedząc, jaka prędkość obowiązuje w strefie pomiaru, zwalniają bardziej niż trzeba, by uniknąć kary. A to z kolei zmniejsza przepustowość drogi.

Mat. prasowe
Podziel się
ycipk-4k8gn5

Pomiar średniej prędkości na odcinkach dróg ruszył w Polsce w listopadzie 2015 r.

Czytaj także: Będzie nowe oznaczenie fotoradarów. Z daleka zobaczymy, co nas czeka

Podczas gdy fotoradary kojarzą się kierowcom w Polsce z kontrolowaniem prędkości, policja i inne służby zaczynają dokumentować automatycznie wykonywanymi zdjęciami także inne wykroczenia. Innowacyjne rozwiązania zaczną działać na naszych drogach jeszcze w tym roku. Obejrzyj: Nowe sposoby na kierowców. Fotoradary nie tylko na prędkość

ycipk-4k8gn5

Czytaj także: Nowy odcinek autostrady A1 nie dla ciężarówek. Na razie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4k8gn5

ycipk-4k8gn5
ycipk-4k8gn5